Čt září 28 09:04 2017 v kategorii Firemní zprávy

Společnost Nokian Tyres byla zařazena do světového indexu udržitelnosti DJSI

Nokian Tyres byla zařazena do Dow Jonesova světového indexu udržitelnosti DJSI. S celkovým skóre, které je téměř dvakrát vyšší, než je průměr v odvětví pneumatik, společnost Nokian Tyres významnou měrou zlepšila své výsledky hodnocení v roce 2017. Skóre Nokian Tyres ve výši 78 bodů bylo pouze o jeden bod nižší než nejlepší výsledek mezi společnostmi na celosvětovém trhu s pneumatikami.

„Naši zaměstnanci odvádějí skvělou práci ve zlepšování všech aspektů udržitelnosti v rámci Nokian Tyres. Naše bezpečné a ekologicky šetrné produkty stejně jako naše začlenění do světového indexu DJSI dokazují, že na cestě udržitelnosti jsme v odvětví pneumatik jasnými průkopníky. Jdeme rozhodně správným směrem a všechny podmínky umožňují  naši strategii udržitelnosti dále rozvíjet, říká Hille Korhonen, prezidentka a generální ředitelka společnosti.

Společnost Nokian Tyres se v dlouhodobém horizontu intenzivně věnuje společenské odpovědnosti firem ve vztahu k produktům, činnostem a celému odvětví pneumatik. Od roku 2012 zveřejňuje společnost zprávy o společenské odpovědnosti v souladu s mezinárodními standardy GRI. Konkrétní cíle společnosti Nokian Tyres týkající se udržitelnosti do roku 2020 zahrnují mimo jiné významné snížení valivého odporu u jejích produktů, snížení množství emisí CO2 o 20 %, počínaje výrobou, a kontrolu všech jejích dodavatelů přírodního kaučuku. Společnost se zaměřuje na všechny oblasti udržitelnosti s cílem nadále je zlepšovat.

Seznam celosvětově nejvíce udržitelných společností – včetně Nokian Tyres

Dow Jonesův index udržitelnosti (DJSI) je každoroční nezávislé posouzení udržitelnosti u veřejně obchodovaných společností, které uskutečňuje společnost Swiss RobecoSAM. Pro investory se jedná o vysoce ceněné a komplexní hodnocení trvale udržitelného podnikání. RobecoSAM hodnotí udržitelnost na základě finančních, sociálních a ekologických kritérií. Nezávislé hodnocení od mezinárodní společnosti poskytuje zainteresovaným stranám – zákazníkům, investorům a zaměstnancům – spolehlivý popis činnosti společností z hlediska udržitelnosti.

V roce 2017 přizvala společnost RobecoSAM téměř 3500 celosvětově největších veřejně obchodovaných firem ze 47 zemí k účasti na hodnocení udržitelnosti. Na základě tohoto hodnocení bylo nejlepších 10 % společností zařazeno do indexu jakožto nejvíce udržitelné společnosti na světě. Kromě Nokian Tyres se ve světovém indexu DJSI umístilo šest dalších finských společností. V sektoru automobilových komponentů představuje Nokian Tyres jedinou severskou společnost v DJSI indexu.

Více informací o činnosti Nokian Tyres z hlediska udržitelnosti

Více informací:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874, jaroslav.pr@mccann.cz

Zuzana Michalová, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 855, zuzana.michalova@nokiantyres.com