Čt února 9 12:00 2012 v kategorii Zprávy o produktech

Nová letní pneumatika Nokian Rotiiva AT nabízí SUV vozům efektivní záběr a vysokou odolnostSystém proti zachytávání kamínků udržuje čisté dezénové drážky


Nová letní pneumatika Nokian Rotiiva AT (all-terrain) nabízí SUV vozům efektivní záběr na silnici i v terénu, je robustní a dlouho vydrží. Tato silná off-roadová pneumatika pro SUV/4x4 vozidla zaručuje vynikající jízdní výkony a jedinečnou jízdní stabilitu s vysokou mírou bezpečnosti a jízdního komfortu. Pneumatika Rotiiva AT disponuje vynikajícími jízdními vlastnostmi na asfaltu a štěrku, ale zároveň i v mírných off-roadových podmínkách. Tato pneumatika pro SUV vozy a lehká nákladní vozidla je na trhu běžně dostupná v široké nabídce rozměrů: 26 rozměrů v rozmezí 15 až 20 palců.


Silná stavba spolu s vyspělou směsí pryže odolnou vůči průpichům a průřezům zajišťují jedinečnou odolnost, a to i pro těžší vozidla v náročných podmínkách. Systém proti zachytávání kamínků zabraňuje kamínkům, aby se vtlačovaly do běhounu. Tím je pneumatika chráněna před poškozením i při jízdě na nerovném povrchu a prodlužuje se její životnost.


Agresivní dezénový vzorek spolu s širokými leštěnými drážkami zaručují maximální přilnavost a jízdní stabilitu v rychle se měnících letních podmínkách. Díky tomuto unikátnímu dezénu vyniká pneumatika svými samočisticími schopnostmi a efektivním záběrem i na nezpevněném povrchu. Nepřetržitý vývoj obohacuje bohatou řadu pneumatik Nokian pro SUV a 4x4 vozidla o nové produkty. Jedním z nich je i nová pneumatika Nokian Z SUV, která byla v testu terénních pneumatik časopisu Auto Zeitung vyznamenána hodnocením „velice doporučovaná“.


Stabilizátory a 3D lamely zaručují vynikající jízdní stabilituKlidnou a plynulou jízdu zajišťují stabilizátory středového žebra, a řidiči tak přinášejí pocit vynikající jízdní stability a pohotových reakcí na jeho pokyny. „3D lamely drží dezénové bloky, které jsou v daném okamžiku v kontaktu s vozovkou, pevně u sebe, a zajišťují tak výbornou jízdní stabilitu. Díky vysoké hustotě lamel, které aktivně blokují pohyb dezénových bloků, nedochází k zbytečnému pohybu lamel, a pneumatika tak může přesněji reagovat na pokyny řízení,“ vysvětluje Juha Pirhonen, manažer vývojového týmu Nokian Tyres.


Chlazení žeber v oblasti ramen zvyšuje odolnost pneumatiky Rotiiva AT, která je určena pro obtížně sjízdné typy terénů a rychle se měnící klimatické podmínky. Čím menší zahřívání, tím pomalejší opotřebení, větší jízdní komfort a delší kilometrová životnost.


Unikátní design a indikátor opotřebení pro větší bezpečnostŘidiči, kteří chtějí vzhled svých pneumatik přizpůsobit svému osobnímu stylu, mají na výběr z různých typů bočnic: robustní design pro off-roadové užití nebo stylovější vzhled pro jízdu na silnici. Indikátor opotřebení zvyšuje bezpečnost a jízdní komfort: řidič má možnost si snadno přečíst zbývající hloubku dezénového vzorku, vyjádřenou v procentech.


U místních prodejců pneumatik jsou pneumatiky Nokian výhodné i v montáži na ráfcích.


Nokian Rotiiva AT – spolehlivá odolnost  • Stabilní pneumatika s vysokým výkonem na silnici i v terénu.
  • Agresivní dezén zaručuje vynikající jízdní reakce.
  • Robustní stavba a běhoun odolný vůči průpichům a průřezům.


Nejvýznamnější inovaceStabilizátory. Větší jízdní stabilita a přesnější reakce na řízení.


3D lamely. Vyšší jízdní komfort a přilnavost. Větší odolnost. 3D lamely aktivně blokují pohyb dezénových bloků, jež jsou v daném okamžiku v kontaktu s vozovkou, a zabraňují zbytečnému pohybu lamel, čímž zpřesňují reakce pneumatiky na řidičovy pokyny.


Chlazení žeber. Větší odolnost. Chlazení žeber snižuje zahřívání pneumatiky. Čím menší zahřívání, tím pomalejší opotřebení, větší jízdní komfort a delší kilometrová životnost.


Systém proti zachytávání kamínků. Větší bezpečnost, delší životnost. Systém proti zachytávání kamínků se nachází ve spodní části drážek a zabraňuje ostrým kamínkům, aby se vytlačovaly do běhounu. Tím je pneumatika chráněna před poškozením i při jízdě na nerovném povrchu a prodlužuje se její kilometrová životnost.


Indikátor opotřebení DSI. Větší bezpečnost. Čísla na běhounu vás upozorní na zbývající tloušťku dezénového vzorku.


Nokian Tyres s.r.o

Telefon: +420 222 507 761

Fax: +420 241 940 635

E-mail: dieter.koppner(at)nokiantyres.com

V Parku 2336/22

148 00 Praha 4

Česká republika

www.nokiantyres.cz


Zdroj foto:

www.nokiantyres.com/RotiivaAT


Další informace pro tisk:

https://www.nokiantyres.cz/for-media-cz


Nokian Rotiiva AT:

https://www.nokiantyres.com/summer-tyres/nokian-rotiiva-at/


Letní pneumatiky Nokian pro SUV/4x4 vozidla:

https://www.nokiantyres.cz/produktova-skupina?group=2.02


Redakce: Dr. Falk Köhler


Zdroj:


Auto Zeitung, č. 15, 6. 7. 2011


Nokian Tyres – špičkový specialista na zimní podmínky

Jako jediný výrobce pneumatik na světě a špičkový specialista na zimní pneumatiky se Nokian Tyres soustředí na produkty a služby, které usnadňují bezpečnou jízdu i v extrémních severských podmínkách. Inovativní pneumatiky pro osobní a nákladní vozidla a pro těžké pracovní stroje jsou nabízeny především v oblastech se sněhem, lesy a náročnými jízdními podmínkami způsobenými změnou ročních období. V rámci tohoto portfolia společnost nabízí rovněž pneumatiky speciálně přizpůsobené pro české mírné klima.

Nokian Tyres již více než 75 let vyvíjí, testuje a patentuje řešení výroby pneumatik, která zaručují bezpečnost jízdy. První zimní pneumatika přišla na svět za tuhých mrazů a ledového větru v roce 1934. V roce 2002 uvedl Nokian Tyres na trh pneumatiku Nokian WR, celosvětově první zimní pneumatiku vytvořenou pro vysoké rychlosti (M+S). V roce 2007 se zrodil Nokian WR G2, který díky svému vynikajícímu záběru a jedinečné ochraně před vznikem aquaplaningu na rozbředlém sněhu zahájil sérii vítězství v testech pneumatik. Na jeho úspěšnost nyní navazují nové pneumatiky Nokian WR 3D a A3: Zimní pneumatika Nokian WR se s hodnocením „velmi doporučovaná“ stala vítězem zimního testu pneumatik 2011 v časopise Sport auto a rovněž v pořadu Auto mobil německé televize VOX či ve francouzském časopisu Auto Plus.

Opakovanými vítězi testů se stávají rovněž letní pneumatiky Nokian: zaručují vysokou bezpečnost a šetří palivo. Pneumatika Nokian získala v testu letních pneumatik 2011 renomovaných německých automobilových časopisů Auto motor und sport a Auto hodnocení „velice doporučovaná“ a stala se tak jejich celkovým vítězem.

Finské pneumatiky Nokian získaly od německého automobilového klubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitelů Stiftung Warentest nejlepší ohodnocení „dobrý“ a byly označeny jako „velice doporučované“ v německých časopisech Auto Zeitung a Sport auto. Jako „velice doporučovaná“ vychází z testu terénních pneumatik časopisu Auto Zeitung i pneumatika Nokian SUV.

Zimní a letní pneumatiky Nokian jsou vyvíjeny a testovány v drsných podmínkách Finska a zaručují tak vysokou kvalitu a bezkonkurenční bezpečnost. Značka Nokian nabízí prémiové pneumatiky ohleduplné k životnímu prostředí. Nokian Tyres byl prvním výrobcem pneumatik, který při výrobě svých produktů začal užívat pouze čištěné nízkoaromatické oleje. Ve Skandinávii a v Rusku představuje významnou a uznávanou značku.

Nokian Tyres dosáhl v roce 2010 čistých prodejů v hodnotě 1 058 milionů eur a má přes 3 500 zaměstnanců. Ke společnosti patří rovněž obchodní řetězec Vianor s více než 770 prodejními místy ve 23 zemích. Akcie Nokian Tyres jsou zapsány v seznamu NASDAQ OMX v Helsinkách.

www.nokiantyres.cz


Kontakt pro tisk:

Dr. Falk Köhler PR

Dr. Falk Köhler

Tel.: 0049 / 40 / 54 73 12 12

Fax: 0049 / 40 / 54 73 12 22

E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de

www.Dr-Falk-Koehler.de

Ödenweg 59

22397 Hamburg

Německo


Další informace:


Nokian Tyres s.r.o

Generální ředitel

Milan Hybš

telefon +420 241 932 668

e-mail: milan.hybs(at)nokiantyres.com


Nokian Tyres s.r.o

Obchodní ředitel pro střední Evropu

Dieter Köppner

telefon: +420 222 507 761

dieter.koppner(at)nokiantyres.com


Produktový manažer pro střední Evropu

Sven Dittmann Dipl.-Ing.

telefon: +49 8143 / 444 850

sven.dittmann(at)nokiantyres.com


Marketingový manažer

Lukáš Líbal

tel.: +420 222 507 759

E-mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com

www.nokiantyres.cz


Více informací:


Nokian Tyres plc:

Manažer vývojového týmu

Juha Pirhonen

tel.: +358 10 401 7708

E-mail: juha.pirhonen(at)nokiantyres.com


Vedoucí centra péče o zákazníky

Matti Morri

tel.: +358 10 401 7621

E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com

www.nokiantyres.cz


www.facebook.com/nokiantyres

www.youtube.com/NokianTyresCom