Čt února 4 08:13 2021 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Nokian Tyres si stanovuje další cíl na své cestě k bezpečnějšímu světu: do roku 2025 představí pneumatiku vyrobenou pouze z ekologicky šetrných materiálů

Prémiové zimní pneumatiky Nokian Tyres jsou oceňovány generacemi řidičů, kteří chtějí mít jistotu bezstarostné jízdy ve všech podmínkách. Tato společnosti se ovšem nezaměřuje jen na ochranu řidičů – neúnavně pracuje také na ochraně světa kolem nás. Tato vášeň se promítá do všech činností, od vývoje pneumatiky až po její výrobu. Jedním z  ambiciózních cílů Nokian Tyres je do roku 2025 představit koncepční pneumatiku, k jejíž výrobě budou použity pouze obnovitelné a recyklované materiály.

Bezpečnost nejen na silnici

Společnost Nokian Tyres vynalezla v roce 1934 první zimní pneumatiku na světě. První zimní pneumatiky se zrodily z naléhavé potřeby zvýšit bezpečnost na silnici a od okamžiku jejich vzniku zajišťují tyto pneumatiky po celém světě bezpečnou jízdu na sněhu a ledu, když prší, i když svítí slunce.

„Naše zimní pneumatiky vyvíjíme na základě několika desetiletí našich znalostí a zkušeností se zimními podmínkami. Každá nová generace navazuje na tu předchozí, protože se nepřetržitě učíme a vyvíjíme nové způsoby, jak se bezpečně přizpůsobit měnícímu se světu kolem nás,“ říká Anu Moisio, manažer značky ve společnosti Nokian Tyres.

V dnešní době ale bezpečnost znamená mnohem víc než jen každodenní cesty na silnici. Všemi našimi aktivitami můžeme přispět k celkovému blahu planety a všeho, co na ní žije.

„Chceme, aby řidiči, kteří si vybrali pneumatiky Nokian Tyres, věděli, že svým výběrem mohou chránit nejen svou rodinu na cestách, ale také svět, ve kterém všichni žijeme,“ říká A. Moisio.

Závazek učinit svět bezpečnějším místem se projevuje ve všech činnostech společnosti Nokian Tyres, počínaje výzkumem a vývojem a výrobou konče. Vybíráme suroviny z udržitelných zdrojů, snižujeme množství emisí a odpadu z výroby a pečlivě sledujeme naše logistické a odbytové kanály. Vyvíjíme pneumatiky tak, aby byly palivově co nejúčinnější, a vyrábíme je z odolných materiálů šetrných k životnímu prostředí. Usilujeme o bezpečnější svět tak, že vytváříme bezpečné prostředí pro naše zaměstnance a současně vytváříme prosperující komunity kolem nás. 

Další ambiciózní cíl: přestavení koncepční pneumatiky pouze z obnovitelných a recyklovaných materiálů do roku 2025

Již řadu let společnost Nokian Tyres vyvíjí pneumatiky udržitelným způsobem. Ve svých produktech již nyní používáme biologické materiály, jako je řepkový olej, a aktivně zkoumáme nové ekologické materiály, stejně jako možnosti užití recyklovaných materiálů. Chceme však, aby naše pneumatiky byly co nejšetrnější k životnímu prostředí, a ke splnění této výzvy jsme si stanovili ambiciózní cíl: do roku 2025 chceme představit koncepční pneumatiku, která bude vyrobena pouze z obnovitelných a recyklovaných materiálů.

„Již téměř 90 let jsme průkopníkem v našem odvětví. Za tu dobu jsme přinesli mnoho inovací, jejichž výhody využívají řidiči často dodnes. Věříme, že s touto koncepční pneumatikou vytvoříme nový základ pro budoucí inovace, které povedou k lepším zítřkům,“ říká Olli Seppälä, vedoucí výzkumu a vývoje ve společnosti Nokian Tyres.

 

Stáhnout fotografie

 

Více informací:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874,

[email protected]

 

Zuzana Seidl, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866,

[email protected]