St března 15 03:33 2017 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Letní pneumatiky Nokian Tyres uspěly v testech autoklubu ADAC a časopisu Auto Zeitung

ADAC, ÖAMTC a TCS zveřejnily výsledky svých testů letních pneumatik. Pneumatika Nokian Line SUV s rozměrem 215/65R16 skončila v kategorii SUV pneumatik na třetím místě s hodnocením „doporučená“ od rakouského autoklubu ÖAMTC a švýcarského autoklubu TCS a s hodnocením „uspokojivá“ od německého autoklubu ADAC. Testující oceňovali tuto pneumatiku zejména pro její chování jak na suchém povrchu, tak při aquaplaningu.

Nokian Line SUV

Pneumatika Nokian Line s rozměrem 195/65R15, určená pro vozidla nižší střední třídy, se nyní drží na šestém místě s hodnocením „doporučená“ od autoklubů ÖAMTC a TCS a hodnocením „uspokojivá“ od autoklubu ADAC. Jako silné stránky byly zdůrazněny především výkony na suchu a při aquaplaningu, stejně jako nízká spotřeba paliva a nízká míra opotřebení.

Testující z časopisu Auto Zeitung testovali letní pneumatiky s rozměrem 215/55R17. Pneumatiku Nokian zLine ohodnotili jako „velice doporučenou“ a umístili ji na páté místo. Vyzdvihli především její vynikající ovladatelnost na mokrém povrchu, přilnavost, přesné jízdní reakce a její sportovní chování.

Videa

Letní pneumatiky Nokian – testování v extrémních podmínkách 
https://youtu.be/6kT0wLEOxY4

Nokian Line – vítěz testu letních pneumatik pro střední Evropu
http://youtu.be/YbsERA80v18

Nokian zLine – sportovní, klidný výkon do středoevropských letních podmínky
https://youtu.be/tm-FodKRM0M