Út února 8 12:17 2022 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

FAST RACE, BIG CHANGE: Nokian Tyres spouští výzvu v oblasti udržitelných inovací v boji za lepší budoucnost

Společnost Nokian Tyres spouští výzvu v oblasti inovací, jejímž cílem je zlepšit budoucnost mobility. Výzva FAST RACE, BIG CHANGE je otevřená soutěž, která vyzývá startupy, firmy, studenty a výzkumné pracovníky k inovacím vedoucím k udržitelnějším pneumatikám. Finalisté dostanou jedinečnou příležitost během jednoho kola na testovací trati představit svůj nápad v legendárním testovacím centru společnosti Nokian Tyres, které se nazývá Bílé peklo a nachází se v Laponsku. Vítěz bude mít možnost spolupracovat s odborníky z výzkumu a vývoje společnosti Nokian Tyres, aby svůj nápad uvedl do praxe. 

Finalisté mají jedno kolo na to, aby změnili budoucnost 

V závodě proti klimatickým změnám usiluje Nokian Tyres urychlit inovační proces směrem k co nejudržitelnějším pneumatikám. Otevřená soutěž FAST RACE, BIG CHANGE má za cíl najít nová řešení, jak učinit pneumatiky ještě udržitelnějšími. Vítěz této výzvy získá cenu 10 000 € a příležitost vyzkoušet si partnerskou spolupráci na vývoji se společností Nokian Tyres. 

Ze všech uchazečů bude vybrána skupina finalistů. Finále se uskuteční dne 7. dubna v testovacím centru Bílé peklo společnosti Nokian Tyres, které se nachází v Ivalu, městě ve finském Laponsku, asi 300 km za polárním kruhem. Finalisté musí přesvědčit porotu o své inovaci během rychlé jízdy na testovací trati, kterou provede testující řidič společnosti Nokian Tyres s elektrickým vozidlem.   

Ambiciózní cíle, kterých má být dosaženo do roku 2030   

Společnost Nokian Tyres si z hlediska udržitelnosti stanovila ambiciózní cíle: aby do konce roku 2030 bylo 50 % všech surovin užitých v pneumatikách recyklovaných nebo obnovitelných a aby se emise CO2 z výroby snížily o 50 %. V lednu 2022 představila společnost Nokian Tyres koncepční pneumatiku Nokian Tyres Green Step. Tato koncepční pneumatika je mistrovským příkladem udržitelných inovací díky svému ambicióznímu designu, který se z 93 % skládá buď z recyklovaných, nebo obnovitelných materiálů. Posouvá tak společnost ještě blíže k jejímu cíli, k jehož uskutečnění dopomůže i výzva FAST RACE, BIG CHANGE. 

Cílem společnosti Nokian Tyres je pomoci světu řídit chytřeji. Rozhodnutí týkající se bezpečnosti, udržitelnosti a předvídatelnosti jsou přijímána každý den. Udržitelnost hraje stále větší roli v tom, co zákazníci a spotřebitelé od svých pneumatik očekávají. 

Výzva je nyní otevřena na webových stránkách FAST RACE, BIG CHANGE. 

Věděli jste, že…: 

  • Na světě existuje okolo 1,4 miliardy automobilů. Co kdyby všechna tato vozidla používala udržitelné pneumatiky? Pneumatiky mohou přinést obrovskou změnu v závodě proti klimatickým změnám.  
  • Pneumatiky se skládají z téměř 30 různých komponentů a více než 100 surovin. Znamená to, že existují stovky příležitostí pro ekologičtější inovace.
  • Nokian Tyres hledá nápady a řešení z celého světa a ze všech průmyslových odvětví, které lze uplatnit při výrobě našich budoucích prémiových pneumatik nabízených řidičům po celém světě. Řešením může být obnovitelný nebo recyklovaný materiál; inovace, která ovlivňuje valivý odpor nebo odolnost vůči opotřebení; nebo aplikace nové digitální technologie: inovacím je otevřený celý životní cyklus produktu.
  • Finalisté výzvy FAST RACE, BIG CHANGE získají jedinečnou příležitost navštívit testovací centrum v Laponsku a představit svůj nápad před porotou složenou z odborníků z odvětví i z akademické sféry. 
  • Vítěz dostane šanci uvést svou myšlenku do praxe ve spolupráci s předními odborníky na inovace z oddělení výzkumu a vývoje společnosti Nokian Tyres a zároveň získá finanční odměnu ve výši 10 000 €.

Stáhnout fotografie: www.nokiantyres.com/challengePR

Více informací:

Jaroslav Nálevka, PR Consultant,
00420 725 865 874,
[email protected]

Zuzana Seidl, PR Manager Nokian Tyres CE,
00420 603 578 866,
[email protected]