Čt září 18 11:26 2014 v kategorii Zprávy o produktech

Dodávkové pneumatiky Nokian cLine – více kilometrů, vysoká bezpečnost a stabilita

Pro těžší náklady je tu Nokian cLine Cargo, pro lehčí Nokian cLine Van. Finský výrobce pneumatik zaktualizoval svůj program letních pneumatik pro dodávková a zásobovací vozidla. 

Nová letní pneumatika Nokian cLine pro dodávky nabízí řidičům z povolání pevnou stabilitu, dlouhou životnost a vysokou míru bezpečnosti při nelehké jízdě po českých silnicích. Nová produktová skupina finského výrobce pneumatik Nokian Tyres je přizpůsobena pro moderní dodávky, zásobovací vozidla a mikrobusy. Robustní a výkonná letní pneumatika Nokian cLine Cargo pro těžké vozy, např. malá nákladní vozidla, snese bez problémů i vyšší zatížení. Její běhoun bez předepsaného směru otáčení při jízdě a struktura se podobají těm pneumatiky pro nákladní automobily. Pro spolehlivou přepravu lehčích nákladů a osob je vhodná pneumatika Nokian cLineVan.

Trojité opory (Triangular Supports): Pevnost pro náročné použití

Trojité opory (Triangular Supports) značně zesilují boční tuhost pneumatiky v oblasti ramena. To je důležité zejména při přepravě těžkých nákladů. Pneumatika se tak pomaleji opotřebovává a uchová si déle bezvadný tvar. Robustní rameno spolu s vysokým bočním úhlem zajišťují dobrou stabilitu.

Příjemný jízdní komfort a přesné reakce na řízení

Díky asymetrickému vzorku běhounu se s pneumatikou Nokian cLine Van pro lehčí náklady a přepravu osob příjemně jede a je snadno ovladatelná. Prostřední drážka v profilu má vlnovitou opěru (Wave Support). Ta zesiluje boční tuhost pneumatiky, takže lépe drží tvar a zůstává déle odolná vůči opotřebení, a snižuje nebezpečí akvaplaningu při letních deštích. Optimalizované rozmístění bloků a struktura navržená na míru snižují hlučnost uvnitř vozidla i venku.

Speciální pryžová směs Clinch (special clinch rubber compound) maximalizuje bezpečnost komfortní a silné pneumatiky Nokian cLine. Tato dodávková pneumatika se vyznačuje extrémně dlouhou životností a vynikající přilnavostí za mokra, a to zejména důležitým přídavným záběrem na mokré vozovce.

Moderní pryžová směs přitlačí patku pneumatiky k okraji ráfku a zamezí tak rychlému opotřebovávání pneumatiky při větším zatížení. Inovativní pryžová směs prodlužuje životnost a usnadňuje nazouvání pneumatik. Díky utlumeným vibracím v oblasti těla pneumatiky nedochází k přenosu chvění dovnitř pneumatiky a dále do vozidla a efektivně se tak minimalizuje hlučnost uvnitř automobilu.

Jednoduché zabezpečení: Indikátor opotřebení profilu s výstražným ukazatelem akvaplaningu a informační pole

Indikátor hloubky profilu Nokian na středním žebru udává hloubku profilu jednoduše jako čísla od 8 do 3 milimetrů. Jak se pneumatika opotřebovává, čísla jedno po druhém mizí. Výstražný ukazatel akvaplaningu varuje symbolem kapky před nebezpečím akvaplaningu. Když je zbytkový profil menší než 4 milimetry, ukazatel zmizí a poukazuje tak na zvýšené riziko. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

Správný tlak v pneumatikách je důležitý zejména pro řidiče z povolání a v případě silného zatížení. Pneumatiky nahuštěné na správný tlak zlepšují jízdní vlastnosti, zabezpečují pevnost pneumatiky v tahu a snižují spotřebu paliva. Montážní poloha a ukazatel tlaku vzduchu v informačním okně na bočnici přinášejí větší bezpečnost. Tam si lze zapsat správný tlak a polohu pneumatiky při její výměně.

Nokian cLine bude k dostání u prodejců pneumatik od jara 2015 ve 23 různých velikostech od 14“ do 17“.

Nokian cLine – funkčnost v silničním provozu 

  • Déle odolná vůči opotřebení a trvanlivá
  • Stabilní a příjemná i při vysokém zatížení
  • Vynikající přilnavost za mokra a jízdní vlastnosti 

Ke stažení – fotografie pneumatik Nokian cLine:
www.nokiantyres.com/cline

Více o tématu:

Nokian Tyres – the world's northernmost tyre manufacturer and the inventor of the winter tyre www.nokiantyres.com/company/about-us/history/ 

Další informace:

www.twitter.com/NokianTyresCom 
www.youtube.com/NokianTyresCom 
www.facebook.com/nokiantyres 
www.linkedin.com/company/nokian-tyres-plc

Blog odborníků na pneumatiky Nokian Tyres:
http://nordictyreblog.com/

Nokian Tyres Česká Republika
Nokian Tyres s.r.o
Obchodní ředitel pro Českou republiku Milan Hybš, Tel. +420 241 932 668
E-Mail milan.hybs(at)nokiantyres.com

Nokian Tyres Evropa
Nokian Tyres s.r.o
V Parku 2336/22
148 00 Praha 4
Czech Republic

Generální ředitel pro střední Evropu Dieter Köppner, Tel. +420 222 507 761 E-Mail dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Technical Customer Service Manager CE Sven Dittmann Dipl. Ing., Tel. +49 8143 / 444 850 E-Mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com

Marketing Manager pro střední Evropu Lukáš Líbal, Tel. +420 222 507 759 E-Mail lukas.libal(at)nokiantyres.com

Nokian Tyres Finsko Sídlo Firmy
Nokian Tyres plc
Pirkkalaistie 7
P.O.Box 20
37101 Nokia
Finlande

Development Manager Juha Pirhonen, Tel. +358 10 401 7708 E-Mail juha.pirhonen(at)nokiantyres.com

Technical Customer Service Manager Matti Morri, Tel. +358 10 401 7621 E-Mail matti.morri(at)nokiantyres.com

Product Manager Central Europe Stéphane Clepkens, Tel. +358 50 462 7536 E-Mail stephane.clepkens(at)nokiantyres.com


Attachments

Dodávkové pneumatiky Nokian cLine – více kilometrů, vysoká bezpečnost a stabilita (.pdf)
Dodávkové pneumatiky Nokian cLine – více kilometrů, vysoká bezpečnost a stabilita (.docx)