Nový světový rekord pro nejrychlejší vozidlo jedoucí po dvou kolech je 186,269 km/h

Rekordu bylo dosaženo ve spolupráci s vývojovým týmem společnosti Nokian Tyres a profesionály z „pit stopu“ Vianor. Vůz BMW 330 s výkonem 400HP byl vybaven pneumatikami Nokian Tyres s technologií aramidových bočnic.

Podívejte se na video!

Nový světový rekord pro nejrychlejší vozidlo jedoucí po dvou kolech je 2016

Ostřílený profesionální kaskadérský řidič Vesa Kivimäki z finského města Härmä dosáhl nového světového rychlostního rekordu v jízdě na dvou kolech. Rekordu bylo dosaženo ve spolupráci s vývojovým týmem společnosti Nokian Tyres a profesionály z „pit stopu“ Vianor.

Nokian Tyres sponzorem světového rekordu pro nejrychlejší vůz jedoucí po dvou kolech

Nový světový rekord pro nejrychlejší vozidlo jedoucí po dvou kolech – 186,269 km/h – byl naměřen na konci srpna ve Finsku. Nového světového rekordu bylo dosaženo, když své síly spojili vývojový tým společnosti Nokian Tyres, profesionálové z „pit stopu“ Vianor a proslulý kaskadérský řidič Vesa Kivimäki.

Jeden vůz, jízda po dvou kolech a rychlost přes 186 km/h! Ostřílený profesionální kaskadérský řidič Vesa Kivimäki z finského města Härmä dosáhl se svým vozem nového světového rychlostního rekordu v jízdě na dvou kolech. Světový rekord padl na letišti v Seinäjoki na konci srpna. Hned po rekordu působí Kivimäki šťastně, ale překvapivě klidně a rozvážně.

Pryžový materiál bočnic obsahuje extrémně trvanlivá aramidová střižová vlákna a je mimořádně odolný vůči opotřebení a proříznutí. Stejný materiál je znám z leteckého a zbrojního průmyslu. Díky aramidovým vláknům je bočnice velice pevná a tím lépe odolává nárazům a tlaku na okraj ráfku.