FacebookInstagramLinkedInmenu-iconicon-playscroll-downsearchTwitterShapeYouTube
Menu

Nový světový rekord pro nejrychlejší vozidlo jedoucí po dvou kolech je 186,269 km/h

Rekordu bylo dosaženo ve spolupráci s vývojovým týmem společnosti Nokian Tyres a profesionály z „pit stopu“ Vianor. Vůz BMW 330 s výkonem 400HP byl vybaven pneumatikami Nokian Tyres s technologií aramidových bočnic.

Podívejte se na video!

Jedno auto, dvě kola, více než 186 km / h!

Nový světový rekord pro nejrychlejší vozidlo jedoucí po dvou kolech je 2016

Ostřílený profesionální kaskadérský řidič Vesa Kivimäki z finského města Härmä dosáhl nového světového rychlostního rekordu v jízdě na dvou kolech. Rekordu bylo dosaženo ve spolupráci s vývojovým týmem společnosti Nokian Tyres a profesionály z „pit stopu“ Vianor.

Čti více

Nokian Tyres sponzorem světového rekordu

Nokian Tyres sponzorem světového rekordu pro nejrychlejší vůz jedoucí po dvou kolech

Nový světový rekord pro nejrychlejší vozidlo jedoucí po dvou kolech – 186,269 km/h – byl naměřen na konci srpna ve Finsku. Nového světového rekordu bylo dosaženo, když své síly spojili vývojový tým společnosti Nokian Tyres, profesionálové z „pit stopu“ Vianor a proslulý kaskadérský řidič Vesa Kivimäki.

Čti více

Vesa Kivimäki, profesionální šílenec

Jeden vůz, jízda po dvou kolech a rychlost přes 186 km/h! Ostřílený profesionální kaskadérský řidič Vesa Kivimäki z finského města Härmä dosáhl se svým vozem nového světového rychlostního rekordu v jízdě na dvou kolech. Světový rekord padl na letišti v Seinäjoki na konci srpna. Hned po rekordu působí Kivimäki šťastně, ale překvapivě klidně a rozvážně.

Čti více

Technologie aramidových bočnic Nokian Tyres

Pryžový materiál bočnic obsahuje extrémně trvanlivá aramidová střižová vlákna a je mimořádně odolný vůči opotřebení a proříznutí. Stejný materiál je znám z leteckého a zbrojního průmyslu. Díky aramidovým vláknům je bočnice velice pevná a tím lépe odolává nárazům a tlaku na okraj ráfku.

Vyberte si pneumatiky