Nejrychlejší na ledu 335,713 km/h!

Zimní pneumatiky Nokian dosáhly při jízdě automobilu na ledu nového světového rekordu – maximální rychlosti 335,713 km/h. Celosvětově vedoucí specialista na zimní pneumatiky je tím také nejrychlejší. Zkušební jezdec společnosti Nokian Tyres Janne Laitinen přitom jel s vozem Audi RS6 vybaveným sériovými zimními pneumatikami Nokian za mrazivého počasí po zamrzlém Baltském moři. Maximální přilnavost a špičkovou rychlost jako ještě nikdy garantovaly nové vynikající pneumatiky vynálezce zimních pneumatik: Nokian Hakkapeliitta 8 s hroty velikosti 255/35R20 97 T XL.

Podívejte se na video!

Stejné místo, stejný automobil a stejný jezdec, nyní ale s novými zimními pneumatikami Nokian Hakkapeliitta 8

„Iceman“ a vícenásobný držitel světového rekordu Janne Laitinen jel s Audi RS6, patřícím k flotile testovacích vozů, při neobvyklém testu zimních pneumatik rychlostí téměř 340 km/h (211,27 mph). Světového rekordu bylo dosaženo dne 9. března na kluzkém ledu poblíž města Oulu na trase dlouhé 12 km (7 mílí).

Ledový muž Janne Laitinen

Nokian Tyres velmi spoléhá na pocity testovacích jezdců. Jsou schopni poskytnout informace, které nezjistí ani nejdokonalejší přístroje nebo počítače. Testovací jezdec Janne Laitinen zná tajemství nejlepších zimních pneumatik. Je neoddělitelnou součástí vývoje pneumatik.

Když pneumatika Hakkapeliitta 8 vyrobená společností Nokian Tyres prokázala svou sílu na ledu v Botnickém zálivu v neúprosné severské zimě, měla již za sebou tisíce hodin vývoje produktu. Přesto bylo nutné strávit hodiny náročné práce v zápase s ledem, sněhem a větrem před tím, než bylo dosaženo rychlostního rekordu v jízdě na ledě. Hodnota tohoto rekordu je nyní 335,713 km/h.