Kdy přezout na zimní pneumatiky?

Kdy přezout na zimní pneumatiky?

Zpět na články

Zimní pneumatiky zajišťují bezpečnou jízdu v nejchladnějším období roku. Zimní pneumatiky jsou speciálně navrženy tak, aby poskytovaly lepší přilnavost a kontrolu nad vozidlem v zasněžených a zledovatělých podmínkách a při nízkých teplotách. Obutí zimních pneumatik ve správnou dobu zajišťuje lepší přilnavost a přispívá k plynulejší a bezpečnější jízdě.

Vyměňte pneumatiky před příchodem zimního počasí

Jediným kontaktem vozidla s vozovkou jsou pneumatiky. Proto byste měli dbát na to, aby vaše pneumatiky zajišťovaly optimální funkci za všech povětrnostních podmínek. Důležitou roli hraje znalost toho, kdy nasadit zimní pneumatiky.

Před příchodem mrazivých dnů obujte zimní pneumatiky. Pokud teplota během dne klesne na 45 stupňů Fahrenheita (~7 stupňů Celsia), je vhodné zvážit přezutí na zimní pneumatiky. Připomínáme, že denní teploty sice stoupají, ale noci a časná rána zůstávají výrazně chladnější. Počasí sledujte také v případě, že jedete na delší vzdálenosti, protože v různých zónách mohou panovat různé podmínky a nižší teploty.

V některých oblastech Kanady a USA platí zákony o tom, kdy je třeba používat zimní pneumatiky. Nezapomeňte si zkontrolovat místní zákony a předpisy, abyste se ujistili, že používáte pneumatiky v souladu s předpisy.

Při rotaci pneumatiky doporučujeme alternativní umístění pneumatik. Toto pravidlo zajistí rovnoměrné opotřebení pneumatik a prodlouží jejich životnost. Před výměnou pneumatik si přečtěte omezení a doporučení výrobce vozidla.  

Zimní pneumatiky jsou klíčem k bezpečné jízdě

Zimní pneumatiky jsou vyrobeny ze speciální pryžové směsi, která je měkčí než pryžová směs používaná v celoročních pneumatikách. Tato speciální pryžová směs používaná v zimních pneumatikách si zachovává pružnost při nižších teplotách a zajišťuje stálou přilnavost k vozovce Zimní pneumatiky mají také hlubší dezén se speciálním vzorkem, který zajišťuje lepší tření a přilnavost na zasněženém a zledovatělém povrchu. 

Rozhodování mezi zimními pneumatikami s hroty a bez hrotů závisí na předpokládaných jízdních podmínkách a místních zákonech a předpisech, protože v některých oblastech Severní Ameriky jsou pneumatiky s hroty zakázány. Pneumatiky s hroty jsou ideální pro oblasti s častým náledím a extrémními zimními podmínkami, protože hroty poskytují lepší přilnavost na zledovatělých silnicích, ale nezapomeňte si ověřit místní zákony a předpisy, abyste se ujistili, že jsou na silnicích, po kterých jezdíte, povoleny. Zimní pneumatiky bez hrotů nabízejí všestrannost, nekompromisní přilnavost a inteligentní jízdní vlastnosti na zasněžených silnicích. Je důležité nemíchat různé typy pneumatik - mohlo by to snížit předvídatelnost a ovladatelnost vozidla.

Kdy přezout na celoroční/letní pneumatiky?

Měkká guma zimních pneumatik se může při vysokých teplotách poškodit. Celoroční/letní pneumatiky jsou určeny pro provoz za teplejšího počasí a na mokrém povrchu. Proto je po skončení zimních měsíců čas přezout na celoroční/letní pneumatiky. Rozhodnutí o přezutí ze zimních pneumatik na celoroční/letní pneumatiky přijměte na základě teploty a stavu vozovky. Pokud sezónní teplota trvale stoupá nad 45 stupňů Fahrenheita (~7 stupňů Celsia), můžete zvážit výměnu.

Vyberte si pneumatiky podle povětrnostních podmínek a buďte na silnicích v bezpečí po celý rok. Máte-li jakékoli dotazy ohledně toho, kdy byste měli pneumatiky vyměnit, obraťte se na místního prodejce pneumatik Nokian Tyres. Pokud uvažujete o koupi zimních pneumatik s hroty, ověřte si místní zákony a předpisy.