Výměna dvou pneumatik - kam umístit novější pneumatiky?

Výměna dvou pneumatik - kam umístit novější pneumatiky?

Zpět na články

Kompletní sada nových pneumatik je nejvhodnější a nejideálnější volbou pro optimální funkci a bezpečnost. Pneumatiky by měly mít stejný rozměr a značku. Existují však případy, kdy je třeba vyměnit pouze dvě pneumatiky. V takových případech se ujistěte, že nové pneumatiky jsou umístěny na zadní nápravě.

Nové pneumatiky na zadní nápravě

Dobrá přilnavost zadní nápravy je na mokré vozovce zásadní, v případě aquaplaningu. Kontrolu nad aquaplaningem přední nápravy získáte snadněji pouhým ubráním plynu. Pokud zadní kola začnou ztrácet tření s povrchem vozovky, může to způsobit boční prokluz, který se obtížně napravuje.

Doporučuje se vyměnit všechny čtyři pneumatiky – nebo dvě pneumatiky – najednou. Pokud potřebujete vyměnit pouze jednu pneumatiku, namontujte novou pneumatiku na zadní nápravu. Kromě toho zvažte výměnu pneumatik, abyste zajistili jejich rovnoměrné opotřebení.

Jiné pneumatiky vzadu?

Pokud potřebujete vyměnit pouze dvě pneumatiky, ujistěte se, že jsou přední a zadní pneumatiky stejného typu. Doporučujeme použít sadu pneumatik, které odpovídají rozměrem, hloubkou a vzorkem, modelem a značkou. Míchání pneumatik vozidla s různými dezény nebo rozměry může mít za následek nevyváženou jízdu, horší ovladatelnost a snížené tření. Také byste nikdy neměli míchat zimní pneumatiky s letními. Když je čas přezout na zimní pneumatiky, nemíchejte pneumatiky s hroty a bez hrotů, protože tím ohrožujete bezpečnost silničního provozu.

Zajistěte si pneumatiky pro plynulejší jízdu

V ideálním případě by se měly vyměnit všechny čtyři pneumatiky najednou. Pokud se však rozhodnete pro nové pneumatiky, namontujte je na zadní nápravu, abyste zajistili stabilitu. Pravidelně kontrolujte opotřebení dezénu pneumatik. Doporučujeme vyměnit opotřebované pneumatiky za nové dříve, než hloubka dezénu dosáhne 4/32 palce. Upřednostněte rovnoměrnost pneumatik, zajistěte lepší přilnavost zadní nápravy a jezděte bezpečně a s klidem za všech povětrnostních podmínek. Použijte náš vyhledávač prodejců pneumatik Nokian Tyres a získejte odborné poradenství v nejbližší prodejně pneumatik.