Čt července 18 04:07 2019 v kategorii Firemní zprávy

Užijte si dovolenou s karavanem nebo obytným vozem – těžké náklady vyžadují prémiové pneumatiky

Ne všichni turisté chtějí na dovolenou do rušných velkoměst a drahých hotelů: mnozí upřednostňují kempování. Obliba kempování v posledních letech výrazně vzrostla, například v Německu, České republice a Polsku. Abyste si mohli naplno užít dovolenou s karavanem nebo obytným vozem, je třeba se ujistit, že jezdí na správných pneumatikách: čím větší je zatížení, tím vyšší požadavky jsou kladeny na pneumatiky. Pro bezstarostný výlet je také klíčová jejich údržba.

Popularita obytných vozů, karavanů, upravených dodávek nebo mobilních domů nepřetržitě stoupá. Podle aktuálních údajů z Centrálního registru vozidel je v České republice zaregistrováno 45 735 obytných vozů a karavanů. Jejich výrobci proto neváhají vyvíjet stále propracovanější a luxusnější modely.

Obytné vozy jsou těžké, a jakmile jsou plně naložené na letní dovolenou, jsou ještě těžší. Samozřejmě jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků takových vozů jsou bezesporu kvalitní a hlavně odolné pneumatiky. Nejen že musí unést nadstandardní váhu několika tun, ale měly by rovněž odolat všem druhům terénu, od hladkého asfaltového povrchu dálnic až po štěrkové příjezdové cesty na romantickou pláž nebo třeba lesní cesty. Než se svým obytným vozem nebo karavanem vyrazíte na delší cestu, nezapomeňte zkontrolovat pneumatiky – jejich stáří, míru opotřebení a tlak huštění. Vyšší tlak huštění zvyšuje stabilitu vozidla a snižuje zahřívání pneumatiky. Díky tomu se vozidlo lépe ovládá a zároveň se zvyšuje odolnost pneumatik.

„Pneumatiky by měly odpovídat podmínkám místa, kde budete trávit svou dovolenou. Myslet je potřeba například na index rychlosti a nosnosti,“ říká Martin Dražík, produktový manažer pro Evropu ve společnosti Nokian Tyres.

Odolné pneumatiky jsou u obytných vozů nutností. Jen s nimi si zajistíte bezpečnou a bezstarostnou jízdu. Pneumatiky Nokian Tyres pro obytné vozy a karavany využívají technologii aramidových bočnic. Znamená to, že bočnice jsou zpevněné extra pevným aramidovým vláknem, které zaručuje extrémní odolnost a bezpečnost ve všech podmínkách.

„Díky technologii aramidových bočnic zajišťují pneumatiky Nokian Tyres prémiovou odolnost v terénu. Aramidové vlákno, které se přidává do směsi pryže, zpevňuje bočnice pneumatik a zvyšuje tak jejich odolnost vůči průpichům a průrazům od kamenů, kořenů stromů, výmolů nebo obrubníků, které by mohly pneumatiky jinak snadno poškodit. Stejný materiál se užívá také v leteckém a obranném průmyslu,“ dodává M. Dražík.

Prvotřídní odolnost pro užitkové vozy a karavany

Oblíbená letní pneumatika Nokian cLine Van s bočnicemi zesílenými aramidovým vláknem zajišťuje stabilitu, jedinečnou odolnost a bezpečnost při náročném užití. Bezpečnost pohodlné a silné pneumatiky zvyšuje speciální směs pryže Clinch, která pružně tlačí na límec ráfku a zvyšuje tak odolnost v oblasti patky pneumatiky při přepravě těžkých nákladů. Tato inovace navíc úspěšně minimalizuje hluk v kabině vozidla. Středové žebro pneumatiky je stabilizováno vlnovitou drážkou, která při náhlých letních srážkách snižuje nebezpečí aquaplaningu a pomáhá pneumatice udržet si svůj tvar a odolávat opotřebení. Pneumatika se nedávno umístila na 4. místě v testu letních pneumatik 2019, který uskutečnil německý automobilový klub ADAC. Pneumatika byla oceněna za dobrou spotřebu paliva a odolnost vůči opotřebení.

Robustní letní pneumatika Nokian cLine Cargo je určena pro těžká vozidla a zajišťuje výbornou ovladatelnost i při plném naložení.  Použitá aramidová technologie a speciální pryžová směs Clinch v kombinaci s řadou stabilizačních a podpůrných prvků zaručují pneumatice extrémní odolnost i při vyšším zatížení kol u dodávkových a lehkých nákladních vozů. Je ideální volbou pro profesionální užití. Německý automobilový časopis Promobil udělil pneumatice Nokian cLine Cargo ve svém testu letních pneumatik 2019 druhé místo. Pneumatika byla popsána jako „vynikající a zcela neporazitelná na suché vozovce, s krátkou brzdnou dráhou v suchých podmínkách a velice vysokou jízdní stabilitou v testu změn jízdních pruhů“. Zároveň byla ceněna pro vysoce bezpečnou ovladatelnost v suchých jízdních podmínkách.

Vysokovýkonná celoroční pneumatika Nokian Weatherproof C je výjimečně odolná a zaručuje rovnoměrné opotřebení vzorku. Poskytuje vynikající výkony na čerstvém i rozbředlém sněhu. Pneumatika Nokian Weatherproof C existuje ve dvou modelech: s dezénem pro větší vozidla a jiným dezénem pro lehčí náklady. Symetrický dezén ve tvaru šipek (Nokian Weatherproof C Cargo) pro dodávky zaručuje dobrou přilnavost na mokrém a zasněženém povrchu. Pro lehčí užitkové vozy je určený speciálně vyvinutý asymetrický dezén (Nokian Weatherproof C Van), který snižuje riziko aquaplaningu a zvyšuje jízdní komfort. Pneumatika je samozřejmě vybavena  aramidovou technologií.

Ještě větší komfort díky aramidové záruce a záruce spokojenosti

Přestože jsou pneumatiky Nokian Tyres pro užitková a lehká nákladní vozidla výjimečně odolné, život může připravit různé nečekané situace. Proto Nokian Tyres poskytuje svým zákazníkům aramidovou záruku Nokian Tyres, která se vztahuje na poškození bočnic, ke kterému dojde při běžném užívání pneumatiky. Nokian Tyres rovněž nabízí záruku spokojenosti. Pokud zákazník není z jakéhokoliv důvodu spokojen se svými novými pneumatikami, může je do 14 dnů od jejich nákupu vyměnit za jinou sadu pneumatik. Tyto záruky Nokian Tyres je možné uplatnit u vybraných prodejců.

Tipy pro bezstarostnou letní jízdu

  • Vyměňte pneumatiky, které byly užívány déle než 6 let, i když mají dostatečnou zbývající hloubku běhounu.
  • Vyberte si kvalitní letní pneumatiky. Mají delší životnost a lepší vlastnosti. Pro správný výběr vhodných pneumatik můžete využít výsledků testů pneumatik zveřejněných v automobilových časopisech nebo informací z EU klasifikačních štítků.
  • Kontrolujte tlak huštění. Správný tlak huštění zvyšuje bezpečnost, prodlužuje životnost pneumatik a snižuje spotřebu paliva. Tlak vzduchu v pneumatikách byste měli kontrolovat pravidelně jednou za tři týdny a vždy před delší cestou. Při jízdě s plným zatížením zvyšte tlak vzduchu v pneumatikách podle pokynů výrobce. Nezapomeňte také pravidelně kontrolovat tlak vzduchu v rezervní pneumatice. Kontrolu provádějte u studených pneumatik.
  • Zkontrolujte hloubku běhounu několikrát během léta. Řidiči, kteří jezdí pravidelně, by měli kontrolu provádět častěji. Minimální doporučená hloubka běhounu je 4 milimetry, i když zákon povoluje nižší hodnotu.
  • Prodlužte životnost svých pneumatik změnou jejich pozice z přední nápravy na zadní a naopak, když je rozdíl v hloubce jejich běhounu 2 milimetry.

 

Přečtěte si více o aktuálních úspěších v evropských testech letních pneumatik 2019

 

Stáhnout obrázky

 

Kontakty:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874,
[email protected]

Zuzana Seidl, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866,
[email protected]

 

Twitter I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram

 

Nokian Tyres vyvíjí a vyrábí prémiové pneumatiky pro řidiče, kteří oceňují bezpečnost a udržitelnost. Inspirováni naším skandinávským dědictvím vyrábíme inovativní pneumatiky pro osobní vozidla, nákladní automobily a těžké stroje, které vám zaručují bezstarostnou jízdu ve všech podmínkách. Náš řetězec Vianor se specializuje na údržbu vozidel a služby týkající se pneumatik. V roce 2018 měla společnost Nokian Tyres okolo 4 800 zaměstnanců a tržby přibližně 1,6 miliard eur. Akcie Nokian Tyres jsou obchodovány na burze Nasdaq Helsinki. Více informací: www.nokiantyres.cz