Čt březen 14 10:40 2019 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Prvotřídní bezpečnost a výjimečná přilnavost ve všech zimních podmínkách

Nová pneumatika Nokian WR Snowproof Bezstarostná jízda na zimních silnicích

Nová Nokian WR Snowproof je bezpečná a spolehlivá zimní pneumatika vyvinutá speciálně pro středoevropské řidiče. Nejvýznamnější vlastností této zimní pneumatiky je její výjimečná bezpečnost v zimních podmínkách, která řidičům zaručuje bezstarostnou jízdu i při nečekaných sněhových srážkách a změnách jízdních pruhů na rozbředlém sněhu.

Nová pneumatika Nokian WR Snowproof Bezstarostná jízda na zimních silnicích

Nokian WR Snowproof je nová prémiová zimní pneumatika vyvinutá tak, aby zajišťovala bezstarostnou jízdu na středoevropských zimních silnicích. Pneumatika Nokian WR Snowproof zaručuje vyspělou bezpečnost při každodenních jízdách díky vynikající přilnavosti na čerstvém i rozbředlém sněhu a za deště. Nový koncept Alpine Sense Grip od společnosti Nokian Tyres zvládá všechny náročné situace zimního počasí a zaručuje předvídatelné a vyvážené jízdní reakce, ať řídíte v městském provozu, na vysokorychlostní dálnici nebo na malebných horských silnicích.

Nová směs pryže Alpine Grip byla vyvinuta tak, aby spolehlivě fungovala ve všech zimních povětrnostních podmínkách. Jedná se o novou kombinaci směsi, která zvládá náročné a chladné zimní podmínky a zároveň zajišťuje vynikající výkony v mírnějším počasí, funguje tedy v širokém rozpětí teplot. Pneumatika Nokian WR Snowproof má velice nízký valivý odpor, který se promítá do nižší spotřeby paliva a tím i do menšího množství emisí.

Nová pneumatika je k dispozici v rychlostních kategoriích Q (160 km/h), T (190 km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) a W (270 km/h) a široký výběr rozměrů pokrývá 55 produktů s rozměry od 14 do 20 palců. Nokian WR Snowproof bude dostupná pro zákazníky od podzimu 2019. Komplexní řada zimních pneumatik Nokian Tyres pro osobní vozidla zahrnuje rovněž pneumatiku Nokian WR D4 a Nokian WR A4. Rozsáhlá řada pneumatik pro modely moderních osobních vozidel zahrnuje téměř 50 rozměrů.

Pneumatiku Nokian WR Snowproof vyvinula společnost Nokian Tyres, celosvětově nejseverněji umístěný výrobce pneumatik a vynálezce zimní pneumatiky. Společnost vlastní více než stovku patentů z hlediska zimní bezpečnosti a je světovým lídrem v oblasti bezpečnosti a udržitelnosti.

Alpine Sense Grip – Vynikající zimní přilnavost, spolehlivá ovladatelnost

Pro celou Evropu jsou v těchto dnech typické náhlé změny zimního počasí. Stále častěji se vyskytují silné deště, které zvyšují množství nebezpečné sněhové břečky. Jízdní podmínky mohou začít být velice rychle zrádné, protože sníh na silnicích se kvůli intenzivnímu solení stává rozbředlým.

Podle průzkumu společnosti Nokian Tyres téměř 60 % středoevropských řidičů považuje kvalitní zimní pneumatiky za nejdůležitější vybavení vozidla pro bezpečnost v zimních měsících. Pro téměř 70 % respondentů představuje nejdůležitější vlastnost pneumatik v zimních podmínkách jejich přilnavost a ovladatelnost, dalšími nejvýznamnějšími vlastnostmi jsou pak podle nich bezpečnost v extrémních situacích, jako jsou zasněžené vozovky, a přilnavost pneumatiky na rozbředlém sněhu.*

Nový koncept Alpine Sense Grip užitý u pneumatiky Nokian WR Snowproof zajišťuje kombinaci prvotřídní přilnavosti na sněhu, rozbředlém sněhu, mokru a zároveň předvídatelné a vyvážené jízdní reakce. U této ekologické prémiové pneumatiky má každý dezénový blok a lamela svou specifickou roli a společně se směsí pryže Alpine Grip tak zaručují bezpečnou a pohodlnou jízdu. Pneumatika je snadno a přesně ovladatelná i v překvapivých jízdních situacích.

„Zatáčení na rozbředlém sněhu nebo prudké změny jízdního pruhu, například při vyhýbání se divoké zvěři, představují pro řidiče velkou výzvu. V souladu s filozofií vývoje našich produktů funguje nová pneumatika Nokian WR Snowproof jako bezpečnostní pás tím, že zvyšuje na maximum bezpečnost v extrémních podmínkách. Zůstává pod kontrolou a spolehlivá i na hranicích přilnavosti. Náš koncept Alpine Sense Grip umožňuje této zimní pneumatice uzpůsobit se proměnlivému počasí a zajistit přilnavost a kontrolu nad řízením i v nejextrémnějších jízdních situacích ještě předtím, než jsou aktivovány elektronické bezpečnostní systémy vozidla,“ říká Marko Rantonen, manažer vývoje produktů Nokian Tyres. 

Bezpečně na sněhu

Optimalizované dezénové bloky, lamely a drážky symetrického agresivního dezénu jsou vyvinuté tak, aby zaručovaly maximální bezpečnost jak při alpských sněhových vánicích, tak na kluzkých dálnicích za deště. Šípovitý dezén, který je typický pro severské zimní pneumatiky Nokian Hakkapeliitta, efektivně odvádí sníh a sněhovou břečku z místa kontaktu pneumatiky s vozovkou.

Propracované lamelování spočívá v různých tvarech hlubokých a hustě rozmístěných lamel, které zajišťují vynikající boční a podélnou přilnavost i v hlubokém sněhu. Tuhé bloky na ramenou mají silné lamely pro efektivnější záběr. Tento dezén zvyšuje přilnavost na sněhu a zlepšuje ovladatelnost při zatáčení.

Mnohostranné sněhové drápy mezi dezénovými bloky a v oblasti ramenou zaručují vyváženou přilnavost na ledu a sněhu, zejména při brzdění a zrychlování. Podpory brzdění na blocích pryže pomáhají zvyšovat přilnavost při brzdění.

Ovladatelnost pod kontrolou i na rozbředlém sněhu

Nová pneumatika Nokian WR Snowproof je chameleon na zimních silnicích. Její stavba a směs pryže byly vyvíjeny po celém světě v laboratořích i na základě autentických testů prováděných předním světovým výrobcem zimních pneumatik. Vývoj zahrnoval více než 4 roky testování v arktických podmínkách Laponska ve vlastním testovacím centru společnosti Nokian Tyres nazvaném Bílé peklo, které se nachází ve finském městě Ivalo. Kromě tohoto království ledu a sněhu bylo chování nové pneumatiky na mokrých a suchých silnicích testováno na několika středoevropských testovacích tratích v Německu a ve Španělsku.

Jednou z oblastí, na kterou se vývoj zaměřil, byla odolnost vůči aquaplaningu na rozbředlém sněhu. Výzkum ukazuje, že sněhová břečka představuje jeden z nejnebezpečnějších a nejobávanějších prvků zimy. Kombinace tajícího sněhu, vodní vrstvy na povrchu vozovky a případného ledu je nebezpečná i pro zkušeného řidiče. Jedinečná metoda pro testování odolnosti pneumatik vůči aquaplaningu na rozbředlém sněhu je k dispozici na testovací trati ve městě Nokia a umožňuje dlouhodobý vývoj výkonu pneumatik v této oblasti.

Propracované drážky po celé délce dezénu urychlují odvod vody a rozbředlého sněhu. Hluboké dvojité drážky na obou stranách středového žebra efektivně shromažďují vodu a rychle ji prostřednictvím propojených drážek odvádějí pryč z místa kontaktu pneumatiky s povrchem.

Široké a stylové leštěné drážky, které se směrem k bočnicím otevírají, rovněž urychlují odvod vody a za deště tak zvyšují bezpečnost řidičů.  

Přesné a vyvážené jízdní reakce

Proměnlivé zimní počasí způsobené klimatickými změnami směřuje k tomu, že většina jízd ve středoevropských zimních podmínkách bude probíhat na deštěm zmáčených nebo holých asfaltových silnicích. Nový dezén a jeho přesně optimalizovaná stavba poskytují pneumatice Nokian WR Snowproof vyvážený kontakt s vozovkou a tím i rychlé a předvídatelné reakce na řízení. Výsledkem stabilnějšího a dynamičtějšího kontaktu je vynikající přilnavost s větší odolností bez ohledu na počasí.

Středové oblasti pneumatiky dominuje silné, sjednocené žebro, které zajišťuje vynikající reakce na řízení a jízdní stabilitu. Bloky pryže s klikatými lamelami, které jsou po obou stranách připojeny k tuhému žebru, připomínají tvar rostoucího stromu. Ostré klikaté hrany se při brzdění a zrychlování otevírají a zavírají, čímž zvyšují přilnavost.

Sdružené dezénové bloky jsou bloky pryže sdružené po třech, aby se zvýšila přilnavost na sněhu. Bloky jsou zpevněny podporami ovladatelnosti umístěnými na dně drážek, které umožňují přesné reakce a ovladatelnost i při vysokých rychlostech na suchých vozovkách.

Pohodlná a ekologická jízda

Kromě bezpečnosti tvoří nezbytnou součást příjemného jízdního zážitku také jízdní komfort. Nová pneumatika Nokian WR Snowproof je bezpečná, pohodlná a tichá při jízdě na různých typech silničního povrchu.

Technologie tichých bočnic zvyšuje jízdní komfort. Speciální směs pryže mezi bočnicemi a běhounem aktivně tlumí hlučnost a vibrace, které vznikají při kontaktu pneumatiky s povrchem. Hlučnost snižuje také směs pryže Clinch v oblasti patky. Obě inovace příjemně snižují vnitřní hlučnost.

Evropské klasifikační štítky umožňují spotřebitelům snadněji porovnávat jednotlivé pneumatiky a ukazují jedinečnou povahu pneumatiky Nokian WR Snowproof. Kromě bezpečnosti na sněhu totiž tato zimní pneumatika zajišťuje vynikající jízdní vlastnosti i za deště a na rozbředlém sněhu. Z hlediska přilnavosti na mokru spadá do špičkové třídy B. Třída valivého odporu, která označuje palivovou úspornost pneumatiky, se v závislosti na rozměru pohybuje od třídy B do třídy C.

Nová směs pryže zvyšuje přilnavost na mokru a palivovou účinnost

Směs pryže nové pneumatiky je kombinací směsi pryže Nokian Hakkapeliitta, uzpůsobené pro náročné a studené severské zimy, se směsí, která zajišťuje výjimečné výkony v mírnějším počasí. Nová směs tedy funguje v širokém rozpětí teplot. Moderní směs pryže Alpine Grip tak zcela novým způsobem kombinuje přírodní kaučuk, siliku a funkční polymery. Tato nová, dynamická inovace umožňuje špičkové výkony z hlediska přilnavosti jak na sněhu, tak na mokru.

Díky snadno se valícímu dezénu a vysokému obsahu siliky ve směsi pryže má pneumatika Nokian WR Snowproof velice nízký valivý odpor, který vede k úsporám paliva a snížení škodlivých emisí.

Patentovaná bezpečnost

Patentovaný indikátor zimní bezpečnosti (WSI) zvyšuje bezpečnost pneumatiky. Indikátor je umístěný na běhounu a v kombinaci se symbolem sněhové vločky ukazuje zbývající hloubku běhounu v milimetrech. Symbol sněhové vločky zůstává viditelný až do hloubky čtyř milimetrů.  Jakmile sněhová vločka zmizí, doporučujeme koupit nové zimní pneumatiky, aby byla zaručena dostatečná bezpečnost.

Bezpečnost dále zvyšuje informační pole na bočnici pneumatiky, kam je možné při výměně pneumatik zaznamenat jejich správný tlak huštění a pozici montáže. Ještě větší komfort poskytuje doplňující prostor, kam je možné uvést utahovací moment fixačních šroubů.

Nokian WR Snowproof – Bezstarostná jízda na zimních silnicích 

  • Prvotřídní přilnavost na mokrých a zasněžených silnicích a silnicích pokrytých rozbředlým sněhem
  • Předvídatelné a vyvážené jízdní reakce
  • Nízký valivý odpor šetří palivo a chrání životní prostředí

Hlavní inovace:

Koncept Alpine Sense Grip. Vynikající zimní přilnavost na sněhu, sněhové břečce a mokru.

Optimalizovaný dezén efektivně odvádí čerstvý i rozbředlý sníh pryč z místa kontaktu pneumatiky s vozovkou.

Propracované lamelování zajišťuje výjimečnou boční a podélnou přilnavost i v hlubokém sněhu.

Směs pryže Alpine Grip zvládá náročné a chladné zimní podmínky a zároveň zajišťuje vynikající výkony v mírnějším počasí. Funguje tedy v širokém rozpětí teplot.

Sněhové drápy: vyvážená přilnavost na ledu a sněhu. Zarývají se plnou silou do měkkého sněhu či jiného měkkého terénu a tím poskytují prvotřídní přilnavost při brzdění a zrychlování.

Podpory brzdění pro větší přilnavost při brzdění: Podpory brzdění na dezénových blocích na ramenou zvyšují přilnavost pneumatiky při brzdění na sněhu. Zubatý vzor podpor zvyšuje především přilnavost na sněhu.

Propracované drážky: jedinečná odolnost vůči aquaplaningu na rozbředlém sněhu. Propracovaný systém drážek urychluje odvod vody a sněhové břečky. Dvojité drážky efektivně shromažďují vodu a rychle ji odvádí pryč z místa kontaktu mezi pneumatikou a jízdním povrchem. Odvod vody urychlují rovněž leštěné drážky, které tak zvyšují bezpečnost řidičů za deště.            

Technologie tichých bočnic. Větší jízdní komfort. Jedinečná kombinace směsi pryže a specifické stavby. Speciální oblast na bočnici umožňuje zabraňovat hlučnosti a vibracím, k nimž dochází při kontaktu s vozovkou, a snižuje tak hlučnost uvnitř vozidla.

Stáhnout fotografie a videa

* Průzkum zimních pneumatik 2019. Údaje založené na panelovém on-line průzkumu, který uskutečnila společnost Nokian Tyres ve spolupráci se společností YouGov v době od prosince 2018 do ledna 2019. Průzkum proběhl v pěti zemích (Německo, Francie, Itálie, Polsko a Česká republika) na vzorku 500–2000 respondentů v každé zemi.

Kontakty:

Communications Manager Teemu Sainio, tel. +358 10 401 7296 
[email protected]

Technical Customer Service Manager Matti Morri, tel. +358 10 401 7621
[email protected]