Po září 9 03:24 2019 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Bezstarostná jízda po středoevropských letních silnicích: Nové pneumatiky Nokian Powerpoof SUV a Nokian Wetproof SUV využívají technologie vítězící v testech

Skandinávský výrobce prémiových pneumatik Nokian Tyres uvádí na trh nové letní pneumatiky pro sportovní užitková vozidla a crossovery. Nová pneumatika Nokian Powerproof SUV, vyvinutá pro bezpečnou a bezstarostnou jízdu, zajišťuje spolehlivé vlastnosti jak při změnách jízdních pruhů ve vysokých rychlostech, tak při prudkém brzdění. Nová Nokian Wetproof SUV zase zaručuje vynikající brzdné výkony na mokrém povrchu a vysokou odolnost vůči aquaplaningu. Oba dva produkty využívají technologii dvojí bezpečnostní zóny, použitou také u verze pro osobní vozidla vítězící v testech pneumatik.

Rostoucí obliba výkonných SUV vozidel a crossoverů se promítá do zvyšující se poptávky po prémiových SUV pneumatikách. Nokian Tyres uvádí na trh dva nové SUV produkty, které vycházejí z pneumatik Nokian Powerproof a Nokian Wetproof. – verzí pro osobní vozidla, které se staly vítězi v testech pneumatik.

„Víme, že letní pneumatiky musí fungovat bezpečně a spolehlivě od prvních jarních dnů až po pozdní podzim. Při vývoji našich nových SUV produktů byla věnována zvláštní pozornost jejich výkonům v každém počasí a ve všech jízdních podmínkách,“ říká Jarno Röytiö, vývojový manažer ve společnosti Nokian Tyres.

Oba nové produkty jsou vybavené jedinečnou technologií aramidových bočnic od Nokian Tyres. Bočnice obsahují extrémně silné aramidové vlákno, díky němuž jsou pneumatiky odolnější vůči nárazům a průpichům, které by jinak mohly snadno pneumatiku poškodit.

Nové SUV produkty přirozeně reagují na rozšiřování nabídky letních pneumatik Nokian Tyres na středoevropském trhu. Vynikající vlastnosti pneumatik Nokian Powerproof SUV a Nokian Wetproof SUV prokazuje Výkonnostní značka od nezávislé zkušební organizace TÜV SÜD. Nové produkty budou spotřebitelům k dispozici na jaře 2020.

Nová pneumatika Nokian Powerproof SUV – Přesná ovladatelnost a požitek z jízdy

Nová pneumatika Nokian Powerproof SUV je letní UHP pneumatika určená pro vysokovýkonná SUV vozidla jezdící po středoevropských dálnicích. Koncept dvojí bezpečnostní zóny, použitý také u verze pro osobní vozidla, umožnuje, že kontaktní plocha pneumatiky Nokian Powerproof SUV zůstává přesná a předvídatelná. Koncept dvojí bezpečnostní zóny spočívá ve dvou funkčních zónách. Zóna pro stabilitu na vnějším rameni pneumatiky zaručuje přesnou ovladatelnost, zatímco bezpečnostní zóna na mokro na vnitřním rameni zajišťuje maximální bezpečnost na mokrých silnicích.

Nová silná a odolná stavba, vyvinutá speciálně pro rychlou jízdu SUV vozidel, nabízí výjimečnou stabilitu od prvních jarních dnů až po konec léta s rozpáleným asfaltem. Běhoun je vyvinutý pro náročné užití a vyšší rychlosti. Nová směs pryže Dynamic Grip SUV je optimalizovaná pro SUV užití a zajišťuje vynikající přilnavost a maximální odolnost.

Nokian Tyres také spolupracoval s mistrem světa v F1 Mikou Häkkinenem.

„Jeho odborné znalosti byly nejprve uplatněny u pneumatiky Nokian Powerproof, verze pro osobní vozidla, a spolupráce pak přirozeně pokračovala i u pneumatiky Nokian Powerproof SUV,“ vysvětluje Jarno Röytiö.

Häkkinen hodnotí pneumatiku Nokian Powerproof SUV jako optimální kombinaci prvotřídních výkonů, extrémní odolnosti a požitku z jízdy. Především pak oceňuje její stabilitu, spolehlivost a ovladatelnost při každodenních jízdách.

„Pneumatika pracuje spolehlivě jak při vysokých, tak při nízkých rychlostech, na mokrém i suchém povrchu. Dává vám jistotu při řízení a tím i zvyšuje vaši bezpečnost,“ říká M. Häkkinen.

Nokian Powerproof SUV - Bezstarostná jízda v ostrých zatáčkách

  • Přesné a předvídatelné reakce při vysokorychlostní jízdě na dálnici
  • Maximální stabilita a požitek z jízdy
  • Extra silné aramidové bočnice

Pneumatika Nokian Powerproof SUV patří do nejvyšší kategorie SUV pneumatik: kategorie UHP. Rozsáhlá nabídka rozměrů zahrnuje 29 produktů od 17 do 21 palců s rychlostními indexy V (240 km/h), W (270 km/h) a Y (300 km/h).

Nová pneumatika Nokian Wetproof SUV - Extrémní bezpečnost na mokrých a suchých silnicích

Nová pneumatika Nokian Wetproof SUV je bezpečná a spolehlivá letní pneumatika pro malá a středně velká SUV. Nejvýznamnějšími vlastnostmi pneumatiky jsou její vynikající brzdné výkony na mokrém povrchu a vysoká odolnost vůči aquaplaningu. Díky tomu je pneumatika snadno ovladatelná a pohodlná i v deštivých dnech.

„Víme, že evropští řidiči obzvláště oceňují dobrou přilnavost jak na suchých, tak na mokrých vozovkách. Nokian Wetproof SUV nabízí ideální kombinací jízdních vlastností na suchu a na mokru. Podařilo se nám výrazně zlepšit přilnavost na mokru a odolnost vůči aquaplaningu, takže můžeme nabídnout větší bezpečnost řidičům v mokrých jízdních podmínkách,“ vysvětluje Jarno Röytiö.

Vyvážených jízdních vlastností na mokrém a suchém povrchu je dosaženo díky technologii dvojí bezpečnostní zóny, která zaručuje bezpečnost a spolehlivost ve všech jízdních podmínkách. Dezén pneumatiky je rozdělen do dvou funkčních zón zajišťujících vynikající kombinaci výkonů na suchu a mokru. Zóna pro stabilitu na vnějším rameni pneumatiky zaručuje přesné a spolehlivé reakce díky dobré jízdní stabilitě a ovladatelnosti, zatímco bezpečnostní zóna na mokro na vnitřním rameni zvyšuje přilnavost na mokru a odolnost vůči aquaplaningu.

Směs pryže Aqua Hybrid SUV představuje další inovaci, která zvyšuje bezpečnost v deštivém počasí. Tato směs pryže nové generace s nejvyspělejšími typy polymerů a vylepšenou stavbou se silikou poskytuje vynikající přilnavost na mokru a snižuje náklady na palivo. Přilnavost na mokru je jednou z nejlepších v tomto odvětví – pneumatika spadá do klasifikační třídy A.

Nokian Wetproof SUV - Bezstarostná jízda v deštivých dnech

  • Extrémní bezpečnost na mokrých a suchých silnicích
  • Výjimečná stabilita a komfort i na náročném povrchu
  • Extra silné aramidové bočnice pro maximální odolnost

Nová pneumatika Nokian Wetproof SUV je k dispozici v rychlostních indexech H (210 km/h), V (240 km/h) a W (270 km/h) a pokrývá 27 rozměrů od 16 do 19 palců.

Stáhnout fotografie produktů a videa

 

Více informací:

Dlouhá verze tiskové zprávy

 

Kontakty:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, +420 725 865 874,
[email protected]

Zuzana Seidl, PR manager Nokian Tyres CE, +420 603 578 866,
[email protected]

Jarno Röytiö, Manažer vývoje produktů Nokian Tyres,  +358104018552
[email protected]

 

Nokian Tyres vyvíjí a vyrábí prémiové pneumatiky pro řidiče, kteří oceňují bezpečnost a udržitelnost. Inspirováni naším skandinávským dědictvím vyrábíme inovativní pneumatiky pro osobní vozidla, nákladní automobily a těžké stroje, které vám zaručují bezstarostnou jízdu ve všech podmínkách. Náš řetězec Vianor se specializuje na údržbu vozidel a služby týkající se pneumatik. V roce 2018 měla společnost Nokian Tyres okolo 4 800 zaměstnanců a tržby přibližně 1,6 miliard eur. Akcie Nokian Tyres jsou obchodovány na burze Nasdaq Helsinki. Více informací: www.nokiantyres.cz

 

Twitter I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram