Čt září 5 11:45 2019 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Bezstarostná jízda po středoevropských letních silnicích: Nové pneumatiky Nokian Powerpoof SUV a Nokian Wetproof SUV využívají technologie vítězící v testech

Skandinávský výrobce prémiových pneumatik Nokian Tyres uvádí na trh nové letní pneumatiky pro sportovní užitková vozidla a crossovery. Nová pneumatika Nokian Powerproof SUV, vyvinutá pro bezpečnou a bezstarostnou jízdu, zajišťuje spolehlivé vlastnosti jak při změnách jízdních pruhů ve vysokých rychlostech, tak při prudkém brzdění. Nová Nokian Wetproof SUV zase zaručuje vynikající brzdné výkony na mokrém povrchu a vysokou odolnost vůči aquaplaningu. Oba dva produkty využívají technologii dvojí bezpečnostní zóny, použitou také u verze pro osobní vozidla vítězící v testech pneumatik.

Rostoucí obliba výkonných SUV vozidel a crossoverů se promítá do zvyšující se poptávky po prémiových SUV pneumatikách. Nokian Tyres uvádí na trh dva nové SUV produkty, které vycházejí z pneumatik Nokian Powerproof a Nokian Wetproof. – verzí pro osobní vozidla, které se staly vítězi v testech pneumatik.

Podle spotřebitelského průzkumu uskutečněného společností Nokian Tyres oceňují evropští řidiči u svých letních SUV pneumatik především dobrou jízdní stabilitu a přilnavost. SUV pneumatiky musí být dostatečně silné, aby udržely stabilitu vysokých a těžkých vozidel i při velkých rychlostech. Pneumatika Nokian Powerproof SUV má silnou a vylepšenou stavbu pro SUV užití a je vybavena jedinečnou technologií aramidových bočnic od Nokian Tyres. Bočnice obsahují extrémně silné aramidové vlákno, díky němuž jsou pneumatiky odolnější vůči nárazům a průpichům, které by jinak mohly snadno přerušit jízdu. Takový typ poškození totiž obvykle vyžaduje montáž nové pneumatiky.

„Bezpečnost představuje vždycky jádro naší filozofie vývoje produktu. Víme, že letní pneumatiky musí fungovat bezpečně a spolehlivě od prvních jarních dnů až po pozdní podzim. Při vývoji našich nových SUV produktů byla věnována zvláštní pozornost jejich výkonům v každém počasí a ve všech jízdních podmínkách. Bočnice zesílené aramidem zaručují bezstarostnost a výjimečnou ochranu před výmoly, průpichy a průrazy,“ říká Jarno Röytiö, vývojový manažer ve společnosti Nokian Tyres.

Nové SUV produkty přirozeně reagují na rozšiřování nabídky letních pneumatik Nokian Tyres na středoevropském trhu. Vynikající vlastnosti pneumatik Nokian Powerproof SUV a Nokian Wetproof SUV prokazuje Výkonnostní značka od nezávislé zkušební organizace TÜV SÜD. Tato značka potvrzuje, že nové SUV pneumatiky jsou z hlediska kvality a výkonnosti porovnatelné s prémiovými konkurenty. Nové produkty budou spotřebitelům k dispozici na jaře 2020.

Nová pneumatika Nokian Powerproof SUV – Přesná ovladatelnost a požitek z jízdy

Nová pneumatika Nokian Powerproof SUV je letní UHP pneumatika určená pro vysokovýkonná SUV vozidla jezdící po středoevropských dálnicích. Koncept dvojí bezpečnostní zóny, použitý také u verze pro osobní vozidla, umožnuje, že kontaktní plocha pneumatiky Nokian Powerproof SUV zůstává přesná a předvídatelná.

Koncept dvojí bezpečnostní zóny spočívá ve dvou funkčních zónách. Zóna pro stabilitu na vnějším rameni pneumatiky zaručuje přesnou ovladatelnost. Pevné dezénové bloky ve spojení s designem svažujících se drážek, který díky zešikmeným drážkám odolá i velkým bočním silám, zajišťují přesnou ovladatelnost na suchém asfaltu i při vysokých rychlostech.  

Bezpečnostní zóna na mokro, která se nachází na vnitřní straně pneumatiky, zvyšuje bezpečnost na mokrých vozovkách. Kromě logických a stabilních jízdních reakcí poskytuje pneumatika také optimalizovanou přilnavost na mokru, která spadá do klasifikační třídy A. Lichoběžníkové průtokové drážky rozdělují široké středové žebro, uzpůsobené na SUV užití, a žebro u vnitřního ramene. Tento odváděcí design dna drážek umožňuje efektivní ochranu před aquaplaningem pomocí ukládání vody a jejího rychlého odvodu z místa kontaktu mezi pneumatikou a silničním povrchem.

Aktivní odolnost vůči aquaplaningu podporují také bloky pryže na vnitřním rameni, na kterých se nachází drážky. Konce drážek v dezénových blocích jsou rozšířené a mají vroubkované strany. Tyto přepadové drážky usnadňují odvod vody. Široké a leštěné hlavní drážky rovněž efektivně shromažďují vodu, čímž se zvyšuje bezpečnost v deštivém počasí. 

Odolná stavba a spolehlivá ovladatelnost

Nová silná a odolná stavba, vyvinutá speciálně pro rychlou jízdu SUV vozidel, nabízí výjimečnou stabilitu od prvních jarních dnů až po konec léta s rozpáleným asfaltem.

Běhoun je vyvinutý pro náročné užití a vyšší rychlosti. Nová směs pryže Dynamic Grip SUV je optimalizovaná pro SUV užití a zajišťuje vynikající přilnavost a maximální odolnost. Vícevrstvá stavba běhounu zároveň snižuje valivý odpor, díky čemuž nová pneumatika Nokian Powerproof SUV šetří palivo.

„Dezén a stavba nám společně umožnily vytvořit kontaktní plochu, která zajišťuje logické a předvídatelné reakce a okamžitou zpětnou vazbu na řízení jak za deště, tak při slunečném počasí. Kontakt je ještě stabilnější a dynamičtější než předtím, což se projevuje ve vynikající přilnavosti a ještě větší odolnosti jak na vysokorychlostních dálnicích, tak na špatně udržovaných alpských silnicích,“ vysvětluje manažer vývoje J. Röytiö.

Nokian Powerproof SUV - Bezstarostná jízda v ostrých zatáčkách

  • Přesné a předvídatelné reakce při vysokorychlostní jízdě na dálnici
  • Maximální stabilita a požitek z jízdy
  • Extra silné aramidové bočnice

Pneumatika Nokian Powerproof SUV patří do nejvyšší kategorie SUV pneumatik: kategorie UHP. Rozsáhlá nabídka rozměrů zahrnuje 29 produktů od 17 do 21 palců s rychlostními indexy V (240 km/h), W (270 km/h) a Y (300 km/h).

Hlavní inovace:

Dvojí bezpečnostní zóna. Stabilita a přesná ovladatelnost na suchých a mokrých vozovkách. Zóna pro stabilitu na vnějším rameni vylepšuje ovladatelnost, zatímco bezpečnostní zóna na mokro na vnitřním rameni zvyšuje přilnavost a odolnost vůči aquaplaningu na mokrých silnicích.

Zóna pro stabilitu. Přesná ovladatelnost. Nová, odolná stavba pro SUV užití, vyspělý dezén, masivní dezénové bloky a design svažujících se drážek se zešikmenými hranami zajišťují přesné jízdní reakce a jízdu pod kontrolou na suchém asfaltu.

Bezpečnostní zóna na mokro. Efektivní přilnavost na mokrých silnicích. Lichoběžníkové průtokové drážky rozdělují středové žebro a žebro u vnitřního ramene. Tento odváděcí design dna drážek umožňuje efektivní ochranu před aquaplaningem pomocí ukládání vody a jejího rychlého odvodu z místa kontaktu mezi pneumatikou a silničním povrchem. Aktivní odolnost vůči aquaplaningu podporují také přepadové drážky. Konce drážek v dezénových blocích na vnitřní části jsou rozšířené a mají vroubkované strany, aby urychlovaly odvod vody.

Směs pryže Dynamic Grip SUV. Spolehlivá přilnavost na suchu a mokru. Funkční molekulové řetězce a polymery vytvářejí hustou a pružnou síťovou strukturu, která zajišťuje spolehlivou přilnavost i při vysokých rychlostech. Vícevrstvá stavba běhounu zároveň snižuje valivý odpor pneumatiky.

Technologie aramidových bočnic. Extrémní odolnost. Extrémně silná aramidová vlákna zpevňují bočnice a zajišťují tak větší odolnost a ochranu v náročných jízdních situacích, Díky vláknu je pneumatika odolnější vůči nárazům a průpichům, které by ji jinak mohly snadno poškodit.

Dezén s drážkami s tichým efektem. Větší jízdní komfort. Tento design snižuje vnitřní i vnější hlučnost vozidla, protože koriguje proudění vzduchu a zabraňuje vzniku nepříjemného pískání. Design zároveň snižuje odpor vzduchu a ochlazuje tak povrch pneumatiky. Tím se zvyšuje odolnost pneumatiky vůči opotřebení a počet ujetých kilometrů.

Nová pneumatika Nokian Wetproof SUV - Extrémní bezpečnost na mokrých a suchých silnicích

Nová pneumatika Nokian Wetproof SUV je bezpečná a spolehlivá letní pneumatika pro malá a středně velká SUV pohybující se po středoevropských silnicích. Nejvýznamnějšími vlastnostmi pneumatiky jsou její vynikající brzdné výkony na mokrém povrchu a vysoká odolnost vůči aquaplaningu. Díky tomu je pneumatika snadno ovladatelná a pohodlná i v deštivých dnech. Stejně jako verze pro osobní vozidla vítězící v testech pneumatik využívá i pneumatika Nokian Wetproof SUV jedinečnou technologii dvojí bezpečnostní zóny, která je speciálně vyvinutá pro různorodé letní podmínky.

„Víme, že evropští řidiči obzvláště oceňují dobrou přilnavost jak na suchých, tak na mokrých vozovkách. Nokian Wetproof SUV nabízí ideální kombinací jízdních vlastností na suchu a na mokru. Podařilo se nám výrazně zlepšit přilnavost na mokru a odolnost vůči aquaplaningu, takže můžeme nabídnout větší bezpečnost řidičům v mokrých jízdních podmínkách. Přilnavost pneumatiky Nokian Wetproof SUV na mokrém povrchu je na nejvyšší úrovni,“ vysvětluje Jarno Röytiö, manažer vývoje produktů ve společnosti Nokian Tyres.

Dvojí bezpečnostní zóna – Úplná kontrola nad řízením v mokrých i suchých jízdních podmínkách

Letní pneumatiky Nokian Tyres jsou speciálně vyvinuty pro různorodé jízdní podmínky. Léto v Evropě je často velice teplé, ale také hodně nestálé a mohou se vyskytovat i přívalové deště. Při náhlých změnách počasí je velice snadné zapomenout na riziko vzniku aquaplaningu.

„Středoevropské silnice mívají někdy vyjeté koleje a prudké dešťové srážky mohou způsobit vznik aquaplaningu, zejména pokud je na silnici a ve vyjetých kolejích velké množství vody. Spolu s tím, jak narůstá rychlost vozidla, zvyšuje se riziko, že masa vody pod pneumatikou ji kompletně odtlačí od jízdního povrchu. Pneumatika musí být schopna odvést vodu pryč z kontaktní plochy s vozovkou směrem do stran,“ upozorňuje J. Röytiö.

Vyvážených jízdních vlastností na mokrém a suchém povrchu je dosaženo díky technologii dvojí bezpečnostní zóny. Dezén pneumatiky je rozdělen do dvou funkčních zón. Tato nová technologie dvojí bezpečnostní zóny zajišťuje vynikající kombinaci výkonů na suchu a mokru. Zóna pro stabilitu na vnějším rameni pneumatiky zaručuje přesné a spolehlivé reakce díky dobré jízdní stabilitě a ovladatelnosti, zatímco bezpečnostní zóna na mokro na vnitřním rameni zvyšuje přilnavost na mokru a odolnost vůči aquaplaningu.

Zóna pro stabilitu – Vyvážené jízdní vlastnosti a komfort

Vynikající ovladatelnost a jízdní vlastnosti na mokru dále ještě zdokonaluje samoblokační koncept, který poskytuje oporu podélným žebrům a zároveň umožňuje efektivní odvod vody pryč z běhounu. Drážky na žebrech jsou vybaveny samoblokujícími prvky, které působí vzájemně proti sobě v místě kontaktu pneumatiky s vozovkou. Tento nový, inovativní design zvyšuje jízdní stabilitu se zachováním maximální možné bezpečnosti na mokré vozovce.

Dezén s drážkami s tichým efektem představuje inovaci na bočnicích pneumatiky, která snižuje vnitřní i vnější hlučnost vozidla a zvyšuje tak jízdní komfort. Důlky připomínající profil golfového míčku korigují proudění vzduchu a zabraňují vzniku nepříjemného pískání. Design zároveň snižuje odpor vzduchu a ochlazuje tak povrch pneumatiky. Tím se zvyšuje odolnost pneumatiky vůči opotřebení a počet ujetých kilometrů.

Bezpečnostní zóna na mokro – Prvotřídní odolnost vůči aquaplaningu

Když je pneumatika v kontaktu s větším množstvím vody, než může odvést pryč, dojde k aquaplaningu. Aby se zvýšila na maximum ochrana před aquaplaningem, jsou ramena pneumatiky vybavena trubkovými drážkami, jejichž tvar je speciálně uzpůsoben pro optimální odtok vody: ukládají vodu z kontaktní plochy mezi pneumatikou a silnicí, urychlují odtok vody z hlavních do příčných drážek a maximalizují tak přilnavost pneumatiky.

Směs pryže Aqua Hybrid SUV představuje další inovaci, která zvyšuje bezpečnost v deštivém počasí. Tato směs pryže nové generace s nejvyspělejšími typy polymerů a vylepšenou stavbou se silikou poskytuje vynikající přilnavost na mokru a snižuje náklady na palivo. Přilnavost na mokru je jednou z nejlepších v tomto odvětví – pneumatika spadá do klasifikační třídy A.

Před nebezpečími deštivého počasí chrání rovněž leštěné hlavní drážky. Ty dodávají pneumatice stylový vzhled a zároveň usnadňují efektivní odvod vody pryč z pneumatiky.

Zvýšená přilnavost a maximální odolnost

Robustní a odolná stavba pneumatiky Nokian Wetproof SUV je kombinována se speciálně zesílenými aramidovými bočnicemi, aby bylo zajištěno, že pneumatika odolá všem nárazům a průpichům, ke kterým během jízdy může dojít. Odvaděče kamínků v hlavních drážkách zajišťují větší odolnost a záběrové drápy na hranách zase zvyšují přilnavost.

Technologie aramidových bočnic přináší nový typ odolnosti. Bočnice pneumatiky obsahuje extrémně silné aramidové vlákno, díky němuž je pneumatika více odolná vůči průpichům a průrazům. Odvaděče kamínků zabraňují zachytávání ostrých kamenů a jejich průniku do stavby pneumatiky.

Kromě městského provozu musí pneumatika spolehlivě fungovat také na štěrkových a prašných cestách. Záběrové drápy mezi dezénovými bloky na povrchu pneumatiky zvyšují její přilnavost, zejména při brzdění a akceleraci. Tyto speciální prvky byly vyvinuty tak, aby pomáhaly při pohybu na písčitém a měkkém povrchu. Drápy se kontrolovaným způsobem zatínají do povrchu vozovky a zajišťují lepší záběr a přilnavost při brzdění.

Nokian Wetproof SUV - Bezstarostná jízda v deštivých dnech

  • Extrémní bezpečnost na mokrých a suchých silnicích
  • Výjimečná stabilita a komfort i na náročném povrchu
  • Extra silné aramidové bočnice pro maximální odolnost

Nová pneumatika Nokian Wetproof SUV je k dispozici v rychlostních indexech H (210 km/h), V (240 km/h) a W (270 km/h) a pokrývá 27 rozměrů od 16 do 19 palců.

Hlavní inovace:

Dvojí bezpečnostní zóna: Zóna pro stabilitu zajišťuje přesné a spolehlivé reakce díky dobré jízdní stabilitě a ovladatelnosti, zatímco bezpečnostní zóna na mokro zvyšuje odolnost vůči aquaplaningu, čímž zaručuje bezpečnou a bezstarostnou jízdu na deštěm zmáčených silnicích.

Samoblokační koncept: Drážky v podélných žebrech jsou vybaveny samoblokujícími prvky, které působí vzájemně proti sobě v místě kontaktu pneumatiky s vozovkou. Tento samoblokující design poskytuje oporu podélným žebrům a umožňuje efektivní odvod vody pryč z běhounu. Tím poskytuje efektivní odolnost vůči aquaplaningu a zvyšuje tak jízdní stabilitu.

Technologie aramidových bočnic. Extrémní odolnost. Extrémně silná aramidová vlákna zpevňují bočnice a zajišťují tak větší odolnost a ochranu v náročných jízdních situacích. Díky vláknu je pneumatika odolnější vůči nárazům a průpichům, které by ji jinak mohly snadno poškodit.

Směs pryže Aqua Hybrid SUV: Větší bezpečnost v deštivém počasí. Směs pryže nové generace zajišťuje vynikající přilnavost na mokru a nižší náklady na palivo.

Trubkové drážky: Pro optimální odtok vody. Drážky ukládají vodu z kontaktní plochy mezi pneumatikou a silnicí, urychlují odtok vody z hlavních do příčných drážek a maximalizují tak přilnavost pneumatiky.

Dezén s drážkami s tichým efektem: Větší jízdní komfort. Tento design snižuje vnitřní i vnější hlučnost vozidla, protože koriguje proudění vzduchu a zabraňuje vzniku nepříjemného pískání. Design zároveň snižuje odpor vzduchu a ochlazuje tak povrch pneumatiky. Tím se zvyšuje odolnost pneumatiky vůči opotřebení a počet ujetých kilometrů.

Patentovaná bezpečnost

Pro větší bezpečnost je na běhounu pneumatik Nokian Powerproof SUV a Nokian Wetproof SUV umístěn indikátor jízdní bezpečnosti (DSI), který byl patentován společností Nokian Tyres. Bezpečnost dále zvyšuje informační pole na bočnici pneumatiky, kam je možné při výměně pneumatik zaznamenat jejich správný tlak huštění a pozici montáže. Ještě větší komfort a bezpečnost poskytuje doplňující prostor, kam je možné uvést utahovací moment fixačních šroubů.

 

Stáhnout fotografie produktů a videa

 

Více informací:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, +420 725 865 874,
[email protected]

Zuzana Seidl, PR manager Nokian Tyres CE, +420 603 578 866,
[email protected]

Jarno Röytiö, Manažer vývoje produktů Nokian Tyres,  +358104018552
[email protected]

 

Nokian Tyres vyvíjí a vyrábí prémiové pneumatiky pro řidiče, kteří oceňují bezpečnost a udržitelnost. Inspirováni naším skandinávským dědictvím vyrábíme inovativní pneumatiky pro osobní vozidla, nákladní automobily a těžké stroje, které vám zaručují bezstarostnou jízdu ve všech podmínkách. Náš řetězec Vianor se specializuje na údržbu vozidel a služby týkající se pneumatik. V roce 2018 měla společnost Nokian Tyres okolo 4 800 zaměstnanců a tržby přibližně 1,6 miliard eur. Akcie Nokian Tyres jsou obchodovány na burze Nasdaq Helsinki. Více informací: www.nokiantyres.cz

 

Twitter I YouTube I Facebook I LinkedIn I Instagram