Út února 11 11:00 2014 v kategoriích Firemní zprávy, Zprávy o produktech

Zimní pneumatiky vyvinuty před 80 lety firmou Nokian TyresPneumatika Nokian Kelirengas byla uvedena na trh jako první zimní pneumatika na světě již v roce 1934. Předchůdce pneumatiky Nokian Hakkapeliitta, jedné z nejznámějších zimních pneumatik, se vyznačoval mimořádně dobrou přilnavostí na sněhu

Firma Nokian Tyres vyvinula první zimní pneumatiku na světě již před 80 lety. Předchůdce pneumatiky Nokian Hakkapeliitta, jedné z nejznámějších zimních pneumatik, se jmenoval Nokian Kelirengas („Pneumatika do každého počasí“) a byla vyvinuta, vyrobena a uvedena na trh v roce 1934 finskou firmou Nokian Tyres. Tato špičková pneumatika přinesla svého času vynikající přilnavost na hlubokém sněhu za skandinávských zimních mrazů.

První zimní pneumatika byla zkonstruována pro nákladní vozy a měla hrubý profil, který velmi dobře zabíral v hlubokém sněhu. S revoluční pneumatikou Nokian Kelirengas se vozidla bez problémů pohybovala i po zasněžených kopcovitých silnicích při velmi dobré trakci. Dříve museli řidiči pod kopci pracně nasazovat na letní pneumatiky řetězy.

Zimní pneumatika Nokian Hakkapeliitta – král zimních silnicPro osobní vozidla vyvinuli finští inženýři v roce 1936 pneumatiku Nokian Hakkapeliitta, která jako opravdová inovace výrazně zvýšila bezpečnost v zimních podmínkách na zasněžených kluzkých silnicích. Tato pneumatika pro osobní vozidla měla řídký, příčný profil s několika záběrovými rohy. Zcela nový design profilu zaručoval dobrou přilnavost při výborném záběru na sněhu a na blátě. Přísavky na profilu, které zabraňovaly podklouznutí na ledu, byly typickou silnou stránkou pneumatiky Nokian Hakkapeliitta. Král zimních silnic spatřil světlo světa.

Legendární vítězství pro zimní pneumatiky Nokian na Rallye Monte CarloNároky na zimní pneumatiky v 50. letech narůstaly ruku v ruce s tím, jak přibýval provoz a začaly se používat pluhy. Povrch silnic se tak stal měkčím a zledovatělým. Průlom nastal vynálezem hřebů. První zimní pneumatikou vyvinutou speciálně pro hřeby byla Nokian Kometa-Hakkapeliitta. Přišla s řešením pro zimní silnice: Hřeby se zakusují do ledu, zatímco samotná pneumatika přilne k měkkému povrchu.

Pneumatiky s hřeby se proslavily na Rallye Monte Carlo v roce 1963: Všichni tři závodníci na prvních místech závodili na zimních pneumatikách s hřeby Nokian Hakkapeliitta. Výjimečné finské know-how v oblasti zimních pneumatik se ukázalo při Rallye Monte Carlo zejména v letech 1965-1967, kdy tuto legendární zimní rallye vyhráli Timo Mäkinen, Pauli Toivonen a Rauno Aaltonen.

Sériově vyráběné zimní pneumatiky Nokian dosáhly při jízdě na ledu nového světového rekordu zapsaného do Guinnessovy knihy – maximální rychlosti 335,713 km/h, a staly se tak nejrychlejšími pneumatikami na světě. S novou špičkovou zimní pneumatikou s hřeby Nokian Hakkapeliitta 8 od vynálezce zimních pneumatik se podařilo dosáhnout kombinace takových parametrů přilnavosti a rychlosti jako nikdy předtím.

Zimní pneumatika Hakkapeliitta vyvinutá pro tuhé severské zimy je jednou z nejrozšířenějších značek zimních pneumatik na světě v oblastech, kde panují tuhé zimy.

Zimní pneumatiky Nokian WR jsou vítězi testu pneumatik a v testech dosáhly celé řady dalších úspěchů.

Pro mírnější české zimy a vysoké rychlosti na českých dálnicích byly zimní pneumatiky Nokian WR optimalizovány. Zimní pneumatiky Nokian WR jsou vítězi testu pneumatik a v testech dosáhly celé řady dalších úspěchů. Zimní pneumatika Nokian WR D3 získala v testu zimních pneumatik v roce 2013 od německého automobilového klubu ADAC a od německé organizace na ochranu spotřebitele „Stiftung Warentest“ nejlepší známku „dobrá“, a je tudíž „obzvláště doporučeníhodná“, čímž se zařadila mezi nejlepší zimní pneumatiky. Známkou „obzvláště doporučeníhodná“ vyznamenal pneumatiku Nokian WR D3 německý motoristický magazín „auto motor sport“. Nová, vysoce výkonná zimní pneumatika Nokian WR SUV 3 se s nejlepší známkou „velmi doporučeníhodná“ stala v roce 2013 vítězem velkého testu zimních pneumatik pro SUV, pořádaného německým motoristickým magazínem „OFF ROAD“.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik roku 2012 německých časopisů „Auto Bild“, „auto motor sport“ a „AUTOStraßenverkehr“, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“, „velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“. Pneumatiky Nokian v poslední zimě zvítězily ve více než 20 testech zimních pneumatik pořádaných motoristickými magazíny v Německu a po celé Evropě, a potvrdily tak dobré jméno této prémiové skandinávské značky. Nejlepší známku „dobrá“ dostaly finské pneumatiky od ADAC a časopisu „test Stiftung Warentest“.

K 80. narozeninám zimních pneumatik slibuje přední specialista na zimní pneumatiky Nokian Tyres i nadále vyrábět pneumatiky, které zaručují vysokou úroveň bezpečnosti. U místních pneuservisů jsou k dostání zimní pneumatiky Nokian také jako kompletní kola s disky vhodná pro sezónní přezutí. Jakmile hloubka profilu klesne na 4 milimetry a méně, měly by se staré zimní pneumatiky vyměnit za nové.
www.nokiantyres.cz
Řetězec pneuservisů a autoservisů Vianor:
http://vianor.cz
Video Firma Nokian Tyres vyvinula první zimní pneumatiku na světě před 80 lety:
http://youtu.be/3pb8Oe-Ki5c

Redakce: Dr. Falk Köhler

Download fotografií Zimní pneumatiky vyvinuty před 80 lety firmou Nokian Tyres:
www.nokiantyres.com/wintertyre80years

Přečtěte si více:
Zimní pneumatiky slaví 80 let. Přehrát video.
http://youtu.be/3pb8Oe-Ki5c

Od vynálezu zimních pneumatik uplynulo 80 let:
Nokian Kelirengas bravurně zvládá zatáčení na sněhu
https://www.nokiantyres.com/nokian-kelirengas-en

80 let zimních pneumatik Nokian
www.nokiantyres.com/first-winter-tyres

How was the world's first winter tyre invented?
www.nokiantyres.com/first-winter-tyre

The Story of the Hakkapeliitta. An online history.
www.nokiantyres.com/hakkapeliitta75

Zimní pneumatika Nokian je „dobrá“ v testu zimních pneumatik 2013 německého automobilového klubu ADAC v testu organizace na ochranu spotřebitele Stiftung Warentest
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/zimni-pneumatika-nokian-je-dobra-v-testu-zimnich-pneumatik-2013-nemeckeho-automobiloveho-klubu-adac-/

Download fotografií a videa – Zimní pneumatiky Nokian WR:
www.nokiantyres.com/NewNokianWR

Download fotografií Zimní pneumatiky Nokian WR SUV 3:
www.nokiantyres.com/NokianWRSUV3

Společnost Nokian Tyres je celosvětový specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů, vynálezce zimní pneumatiky a špičková prémiová značka

Jako celosvětový vedoucí specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková značka, nabízí Nokian Tyres ty nejbezpečnější pneumatiky pro severské podmínky. Inovativní pneumatiky Nokian z Finska pro osobní i nákladní vozy a těžké pracovní stroje přesvědčují svou vysokou kvalitou zejména na sněhu, při tvrdých klimatických podmínkách a náročných jízdních situacích a poskytují tak trvalý nadstandardní výkon. Nokian Tyres je vynálezce zimní pneumatiky a koncipuje, testuje a patentuje inovativní pneumatiky již 80 let a je vynálezce zimní pneumatiky.Mimoto vyrábí Nokian Tyres také pneumatiky, které byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích. Pneumatiky Nokian zaručují vysokou bezpečnost, šetří pohonné hmoty a jsou šetrné k životnímu prostředí. Podnik je „jednička“, co se týká popularity na trhu a hodnocení značky ve Skandinávii, stejně jako v Rusku a má pozitivní, mimořádnou image.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech

Zimní pneumatiky Nokian WR přizpůsobené českým podmínkám jsou vítězem testu a dosáhly celé řady úspěchů i v dalších testech Zimní pneumatika Nokian WR D3 dosáhla nejlepší známky „dobrá“ a je tak „obzvláště doporučeníhodná“ v testu zimních pneumatik 2013 německého automobilového klubu ADAC, stejně jako v testu organizace na ochranu spotřebitele Stiftung Warentest a patří k těm nejlepším. Jako „obzvláště doporučeníhodnou“ posuzuje pneumatiku Nokian WR D3 německý časopis pro motoristy auto motor sport. Nová vysoce kvalitní zimní pneumatika Nokian WR SUV 3 je vítězem velkého testu zimních pneumatik pro SUV 2013 německého časopisu pro motoristy OFF ROAD s nejlepší známkou „velmi doporučeníhodná“.
Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik roku 2012 německých časopisů Auto Bild, auto motor sport a AUTOStraßenverkehr, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“, „velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“. Pneumatiky Nokian se staly v poslední zimě vítězem více než 20 testů zimních pneumatik časopisů pro motoristy v Německu a v Evropě. Nejlepší známku „dobrá“ dostaly finské pneumatiky od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „test Stiftung Warentest“.
Nového světového rekordu v Guinnessově knize rekordů dosáhly sériové zimní pneumatiky Nokian maximální rychlostí automobilu na ledu 335,713 km/h a jsou tím nejrychlejší.

Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2013 německých časopisů pro motoristy Auto Bild a auto TEST

Také letní pneumatiky Nokian jsou vícenásobným vítězem testů, poskytují vysokou bezpečnost a šetří pohonné hmoty. Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2013 časopisů Auto Bild s nejlepší známkou hodnocení „Příkladná“ a „auto TEST“ s nejlepší známkou „Vítěz testu 2013 auto TEST“. Nejlepší známku „dobrá“ dostala pneumatika Nokian od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele test Stiftung Warentest. Druhým vítězem se stává tato finská pneumatika v testu časopisu auto motor sport s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“, u motoristického časopisu Auto s hodnocením „velmi dobrá“ a u Firmenauto s výsledkem „obzvláště doporučeníhodná“. Pneumatiky Nokian dosáhly v testech letních pneumatik 2013 v Německu, Rakousku a Švýcarsku celkově 17 výsledných hodnocení „velmi dobrá“ a „dobrá“. V testech letních pneumatik 2012 jsou pneumatiky Nokian rovněž vítězi testů u časopisu Auto Bild a jsou s osmi vítězstvími v testech nejčastější vítězi všech značek.
V 97 zprávách z testů od podzimu 2011 do jara 2013 se staly pneumatiky Nokian 54x vítězem testu a dosáhly 43x hodnocení „dobrá“.

Více bezpečnosti díky inovaci: Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky a indikace profilu s varováním před aquaplaningem

Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, měli byste své zimní pneumatiky vyměnit za nové. Drážky musí být minimálně 4 milimetry hluboké, aby bylo u zimních pneumatik dosaženo dostatečného záběru na sněhu a vyloučen aquaplaning za mokra a aquaplaning na sněhové břečce.
Indikace hloubky profilu v letních pneumatikách Nokian udává řidiči hloubku profilu jednoduše jako číslo od 8 do 3. Výstražná indikace aquaplaningu varuje pomocí symbolu kapky před nebezpečím aquaplaningu. Při pouhých čtyřech milimetrech zbývajícího profilu symbol zmizí, což je upozorněním na zvýšené riziko. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

Společnost Nokian Tyres dosáhla v roce 2013 obratu 1,521 miliardy eur

Nokian Tyres v roce 2013 dosáhla obratu 1,521 miliardy eur a měla celkem více než 4000 zaměstnanců. Ve střední Evropě je společnost Nokian Tyres činná s vlastními koncernovými odbytovými společnostmi v deseti zemích. K podniku patří jako dceřiná společnost obchodní řetězec prodejců pneumatik Vianor s více než 1200 prodejními místy v 27 zemích.
www.nokiantyres.cz
Řetězec pneuservisů a autoservisů Vianor:
http://vianor.cz

Redakce: Dr. Falk Köhler

Další informace:
www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom
www.twitter.com/NokianTyresCom
www.linkedin.com/company/nokian-tyres-plc

Kontakt pro tisk:
Dr. Falk Köhler PR
Dr. Falk Köhler
Tel.: 0049 40 54 73 12 12
Fax: 0049 / 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.nokiantyres.cz
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Německo

Další informace:

Nokian Tyres s.r.o
Obchodní ředitel pro Českou republiku Milan Hybš, telefon +420 241 932 668, e-mail: milan.hybs(at)nokiantyres.com

Nokian Tyres s.r.o
Generální ředitel pro střední Evropu Dieter Köppner, telefon: +420 222 507 761 dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Produktový manažer pro střední Evropu Sven Dittmann Dipl. Ing., telefon: +49 8143 / 444 850
sven.dittmann(at)nokiantyres.com

Marketing Manager pro střední Evropu Lukáš Líbal, telefon: +420 222 507 759
E-mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz

Nokian Tyres plc:
Development Manager Juha Pirhonen, telefon: +358 10 401 7708
E-Mail: juha.pirhonen(at)nokiantyres.com

Technical Customer Service Manager Matti Morri, telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz