Pá únor 14 07:05 2014 v kategoriích Firemní zprávy, Zprávy o produktech

Nokian Tyres představuje první zimní pneumatiky s výsuvnými hrotyJedinečná technologie hrotů dává hroty k dispozici v případě, že jsou zapotřebíSpolečnost Nokian Tyres zavedla revoluční koncept zimních pneumatik, které umožňují řidiči na stisknutí tlačítka vysunout hroty a zlepšit tak přilnavost pneumatiky. Když nejsou hroty nadále zapotřebí, zasunou se zpět do pneumatiky. Tato technologie představená finským výrobcem pneumatik u příležitosti jeho 80. výročí ukazuje, na co se můžeme v budoucnu těšit.

Podstatou kombinované pneumatiky bez hrotů a s hroty je, že řidič může přepínat kdykoli dojde ke změnám podmínek. Hroty se nepoužívají na suchých silnicích a za stabilních podmínek v zimě, ale mohou být vysunuty v případě náledí.

Koncept této pneumatiky využívá vzorek a konstrukční řešení nově zavedené zimní pneumatiky s hroty Nokian Hakkapeliitta 8 SUV. Hroty na všech čtyřech pneumatikách se vysunují současně. Tělo hrotů zůstává na místě, pohybující se částí je tvrdý kovový trn uprostřed hrotu.

- Tento nový koncept pneumatiky je úžasným technologickým počinem. Jednoho dne se tento koncept hrotů může stát běžnou realitou. „Jako průkopníci ve světě zimních pneumatik chceme ukázat, že je možné kombinovat zimní pneumatiku s hroty a bez hrotů“, říká Matti Morri, technický ředitel služeb zákazníkům firmy Nokian Tyres.

První zimní pneumatiky na světě určené pro podmínky severské zimy byly vyrobeny v roce 1934. O dva roky později přišli technici z továrny na pneumatiky s vylepšeným řešením pro řidiče osobních automobilů zápolících s kluzkými zimními cestami, s pneumatikami nazvanými Snow-Hakkapeliitta. V současnosti je Nokian Hakkapeliitta nejznámější značkou zimních pneumatik na světě.
www.nokiantyres.cz
Řetězec pneuservisů a autoservisů Vianor:
http://vianor.cz

Fotografie: www.nokiantyres.com/Hakkapeliitta_concept_tyre_2014

Přehrát video.
http://youtu.be/qNXL2EEscuE

Přečtěte si více:
Zimní pneumatiky slaví 80 let. Přehrát video.
http://youtu.be/3pb8Oe-Ki5c

Od vynálezu zimních pneumatik uplynulo 80 let:
Nokian Kelirengas bravurně zvládá zatáčení na sněhu
https://www.nokiantyres.com/nokian-kelirengas-en

80 let zimních pneumatik Nokian
www.nokiantyres.com/first-winter-tyres

Zimní pneumatika Nokian je „dobrá“ v testu zimních pneumatik 2013 německého automobilového klubu ADAC v testu organizace na ochranu spotřebitele Stiftung Warentest
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/zimni-pneumatika-nokian-je-dobra-v-testu-zimnich-pneumatik-2013-nemeckeho-automobiloveho-klubu-adac-/

Společnost Nokian Tyres je celosvětový specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů, vynálezce zimní pneumatiky a špičková prémiová značkaJako celosvětový vedoucí specialista na zimní pneumatiky, mnohonásobný vítěz testů a špičková značka, nabízí Nokian Tyres ty nejbezpečnější pneumatiky pro severské podmínky. Inovativní pneumatiky Nokian z Finska pro osobní i nákladní vozy a těžké pracovní stroje přesvědčují svou vysokou kvalitou zejména na sněhu, při tvrdých klimatických podmínkách a náročných jízdních situacích a poskytují tak trvalý nadstandardní výkon. Nokian Tyres je vynálezce zimní pneumatiky a koncipuje, testuje a patentuje inovativní pneumatiky již 80 let a je vynálezce zimní pneumatiky.Mimoto vyrábí Nokian Tyres také pneumatiky, které byly vyvinuty speciálně pro české počasí a vysoké rychlosti na českých dálnicích. Pneumatiky Nokian zaručují vysokou bezpečnost, šetří pohonné hmoty a jsou šetrné k životnímu prostředí. Podnik je „jednička“, co se týká popularity na trhu a hodnocení značky ve Skandinávii, stejně jako v Rusku a má pozitivní, mimořádnou image.

Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem v testech

Zimní pneumatika Nokian WR D3 dosáhla nejlepší známky „dobrá“ a je tak „obzvláště doporučeníhodná“ v testu zimních pneumatik 2013 německého automobilového klubu ADAC, stejně jako v testu organizace na ochranu spotřebitele Stiftung Warentest a patří k těm nejlepším. Jako „obzvláště doporučeníhodnou“ posuzuje pneumatiku Nokian WR D3 německý časopis pro motoristy auto motor sport. Nová vysoce kvalitní zimní pneumatika Nokian WR SUV 3 je vítězem velkého testu zimních pneumatik pro SUV 2013 německého časopisu pro motoristy OFF ROAD s nejlepší známkou „velmi doporučeníhodná“.
Zimní pneumatiky Nokian jsou vítězem testů zimních pneumatik roku 2012 německých časopisů Auto Bild, auto motor sport a AUTOStraßenverkehr, a to s nejlepším hodnocením „příkladná“, „velmi doporučeníhodná“ a „velmi dobrá“. Pneumatiky Nokian se staly v poslední zimě vítězem více než 20 testů zimních pneumatik časopisů pro motoristy v Německu a v Evropě. Nejlepší známku „dobrá“ dostaly finské pneumatiky od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele „test Stiftung Warentest“.

Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2013 německých časopisů pro motoristy Auto Bild a auto TEST

Také letní pneumatiky Nokian jsou vícenásobným vítězem testů, poskytují vysokou bezpečnost a šetří pohonné hmoty. Pneumatiky Nokian jsou vítězem testů letních pneumatik 2013 časopisů Auto Bild s nejlepší známkou hodnocení „Příkladná“ a „auto TEST“ s nejlepší známkou „Vítěz testu 2013 auto TEST“. Nejlepší známku „dobrá“ dostala pneumatika Nokian od německého autoklubu ADAC a organizace na ochranu spotřebitele test Stiftung Warentest. Druhým vítězem se stává tato finská pneumatika v testu časopisu auto motor sport s nejlepší známkou „obzvláště doporučeníhodná“, u motoristického časopisu Auto s hodnocením „velmi dobrá“ a u Firmenauto s výsledkem „obzvláště doporučeníhodná“. Pneumatiky Nokian dosáhly v testech letních pneumatik 2013 v Německu, Rakousku a Švýcarsku celkově 17 výsledných hodnocení „velmi dobrá“ a „dobrá“. V testech letních pneumatik 2012 jsou pneumatiky Nokian rovněž vítězi testů u časopisu Auto Bild a jsou s osmi vítězstvími v testech nejčastější vítězi všech značek.
V 97 zprávách z testů od podzimu 2011 do jara 2013 se staly pneumatiky Nokian 54x vítězem testu a dosáhly 43x hodnocení „dobrá“.

Více bezpečnosti díky inovaci: Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky a indikace profilu s varováním před aquaplaningem

Indikace zimního profilu pomocí sněhové vločky v zimní pneumatice Nokian WR udává hloubku profilu jako číslo v milimetrech od 8 do 4. Sněhová vločka zůstává viditelná až do 4 milimetrů. Jakmile zmizí, měli byste své zimní pneumatiky vyměnit za nové. Drážky musí být minimálně 4 milimetry hluboké, aby bylo u zimních pneumatik dosaženo dostatečného záběru na sněhu a vyloučen aquaplaning za mokra a aquaplaning na sněhové břečce.
Indikace hloubky profilu v letních pneumatikách Nokian udává řidiči hloubku profilu jednoduše jako číslo od 8 do 3. Výstražná indikace aquaplaningu varuje pomocí symbolu kapky před nebezpečím aquaplaningu. Při pouhých čtyřech milimetrech zbývajícího profilu symbol zmizí, což je upozorněním na zvýšené riziko. Tyto inovace nemá žádný jiný výrobce pneumatik.

Společnost Nokian Tyres dosáhla v roce 2013 obratu 1,521 miliardy eur

Nokian Tyres v roce 2013 dosáhla obratu 1,521 miliardy eur a měla celkem více než 4000 zaměstnanců. Ve střední Evropě je společnost Nokian Tyres činná s vlastními koncernovými odbytovými společnostmi v deseti zemích. K podniku patří jako dceřiná společnost obchodní řetězec prodejců pneumatik Vianor s více než 1200 prodejními místy v 27 zemích.
www.nokiantyres.cz
Řetězec pneuservisů a autoservisů Vianor:
http://vianor.cz

Redakce: Dr. Falk Köhler

Další informace:
www.facebook.com/nokiantyres
www.youtube.com/NokianTyresCom
www.twitter.com/NokianTyresCom
www.linkedin.com/company/nokian-tyres-plc

Kontakt pro tisk:
Dr. Falk Köhler PR
Dr. Falk Köhler
Tel.: 0049 40 54 73 12 12
Fax: 0049 / 40 54 73 12 22
E-mail: Dr.Falk.Koehler(at)Dr-Falk-Koehler.de
www.Dr-Falk-Koehler.de
Ödenweg 59
22397 Hamburg
Německo

Další informace:

Nokian Tyres s.r.o
Obchodní ředitel pro Českou republiku Milan Hybš, telefon +420 241 932 668, e-mail: milan.hybs(at)nokiantyres.com

Nokian Tyres s.r.o
Generální ředitel pro střední Evropu Dieter Köppner, telefon: +420 222 507 761 dieter.koppner(at)nokiantyres.com

Produktový manažer pro střední Evropu Sven Dittmann Dipl. Ing., telefon: +49 8143 / 444 850
sven.dittmann(at)nokiantyres.com

Marketing Manager pro střední Evropu Lukáš Líbal, telefon: +420 222 507 759
E-mail: lukas.libal(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz

Nokian Tyres plc:
Development Manager Juha Pirhonen, telefon: +358 10 401 7708
E-Mail: juha.pirhonen(at)nokiantyres.com

Technical Customer Service Manager Matti Morri, telefon: +358 10 401 7621
E-mail: matti.morri(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.cz