Čt prosince 19 12:04 2019 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Nokian Tyres jako první výrobce pneumatik nabízí obaly na pneumatiky částečně vyrobené z biomateriálů a označené logem „I’m Green“

Nokian Tyres přeměňuje své obaly na pneumatiky na ekologičtější varianty. Výroba obalů s užitím biomateriálů snižuje množství emisí oxidu uhličitého až o 75 % v porovnání s obaly vyrobenými z panenského nebo recyklovaného plastu.

„Náš koncern chce být průkopníkem v oblasti udržitelnosti a zohledňovat problémy související s životním cyklem pneumatik, od surovin a výroby až po recyklaci pneumatik. Součástí tohoto přístupu je i výroba obalů na pneumatiky z ekologicky šetrnějších materiálů,“ říká Marko Mäkelä, vedoucí prodeje ve společnosti Nokian Tyres ve Finsku.

Ve Finsku a Norsku se pro výrobu obalů na pneumatiky Nokian Tyres ročně použije přibližně 40 000 kg plastů. Při výrobě nových obalů z biopolyetylenu PE a nízkohustotního polyetylenu LDPE z biomasy se vyprodukuje přibližně 20,02 tun oxidu uhličitého, zatímco výrobou obalů z panenského plastu ho vzniká okolo 88 tun a z recyklovaných plastů kolem 44 tun.

Logo „I’m Green“ označuje ekologičtější suroviny

Nižší množství emisí při výrobě obalů vzniká díky většímu podílu surovin z etylenu vyrobeného z biomasy, konkrétně z cukrové třtiny. Cukrová třtina absorbuje oxid uhličitý ze vzduchu již během svého růstu, proto se snižuje celkové množství emisí souvisejících s výrobou obalů.

Obaly na pneumatiky získaly logo „I’m Green“ díky jejich ohleduplnosti k životnímu prostředí. Nokian Tyres je prvním výrobcem pneumatik na světě, který nabízí obaly na pneumatiky označené tímto logem.

Logo „I’m Green“ je vlastnictvím petrochemické společnosti Braskem a jeho užití je přísně kontrolováno a regulováno. Pro získání loga musí být více než 50 % surovin v produktu z bioplastu PE. V obalech, které Nokian Tyres používá, představuje bioplast PE 55 % surovin.

Stáhnout fotografie a infografiku

Více informací:

Jaroslav Nálevka, PR manager McCann Prague, 00420 725 865 874,
[email protected]

Zuzana Seidl, PR manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866,
[email protected]