St března 11 10:00 2020 v kategoriích Zprávy o produktech, Firemní zprávy

Bezstarostná jízda na zimních silnicích: Nová Nokian Snowproof P – Spolehlivé výkony pro středoevropské zimy

Skandinávský výrobce prémiových pneumatik Nokian Tyres uvádí na trh novou UHP pneumatiku pro středoevropské zimy. Nová Nokian Snowproof P, vyvinutá pro bezstarostnou jízdu osobních vozidel, je sportovní a moderní pneumatika, která nabízí kombinaci vysokovýkonné ovladatelnosti a spolehlivé zimní přilnavosti – přesně to, co potřebujete při náhlých změnách jízdního pruhu nebo při jízdě po rozbředlém sněhu na vedlejších silnicích. Nový koncept Alpine Performance od společnosti Nokian Tyres zaručuje prvotřídní bezpečnost v každodenních jízdních situacích díky vynikajícímu záběru, kratší brzdné dráze a přesným reakcím v zatáčkách. 

Podle spotřebitelského průzkumu společnosti Nokian Tyres považuje téměř 60 % středoevropských řidičů zimní pneumatiky za nejdůležitější bezpečnostní vybavení vozidla v zimních měsících. Téměř 70 % respondentů považovalo za nejvýznamnější vlastnosti zimních pneumatik jejich přilnavost a ovladatelnost v zimních podmínkách. Na první místa se dostala bezpečnost v extrémních situacích, jako je jízda na sněhu a přilnavost na sněhové břečce. Majitelé vysokovýkonných vozidel zdůrazňovali přilnavost na suché vozovce, přesné jízdní reakce při vysokých rychlostech a jízdní komfort. * 

„Bezpečnost a vyvážené jízdní vlastnosti představují vždy základní pilíř naší filozofie vývoje. Naším posláním je zajistit vám každý zimní den bezpečnou jízdu s předvídatelnými reakcemi. Při vývoji naší nové UHP zimní pneumatiky byla zvláštní pozornost věnována zvýšení přilnavosti na zasněžených a mokrých silnicích,“ říká Marko Rantonenvývojový manažer ve společnosti Nokian Tyres.

Představení nové zimní UHP pneumatiky je výsledkem přirozeného rozšiřování nabídky zimních pneumatik Nokian Tyres na středoevropském trhu. Nokian Snowproof P je k dispozici v rychlostních kategoriích H (210 km/h), V (240 km/h) a W (270 km/h) a nabídka rozměrů pokrývá 55 produktů od 17 do 21 palcůNová pneumatika Nokian Snowproof bude spotřebitelům k dispozici na podzim 2020Komplexní řada zimních pneumatik Nokian Tyres pro osobní vozidla a SUV vozy zahrnuje rovněž pneumatiky Nokian SnowproofNokian WR D4 a Nokian WR SUV 4Tato rozsáhlá řada moderních produktů pokrývá téměř 200 rozměrů. 

Pneumatiku Nokian Snowproof P vyvinula společnost Nokian Tyres, celosvětově nejseverněji umístěný výrobce pneumatik a vynálezce zimní pneumatiky. Společnost se pyšní více než stem zimních bezpečnostních patentů a patří mezi celosvětové lídry z hlediska bezpečnosti a udržitelnosti. 

Alpine Performance – přesné jízdní reakce a vynikající přilnavost v zimních podmínkách 

V Evropě jsou v dnešní době běžné nečekané změny v zimním počasí. Stále častěji se objevují extrémy: od mírné, téměř neexistující zimy po náhlé sněhové přeháňky a zledovatělý déšť. Silniční podmínky se mohou stát přes noc velice zrádné, protože voda a rozbředlý sníh zmrznou a vozovka je pak kluzká a nebezpečná. 

Přestože počasí může být nepředvídatelné, vaše pneumatiky takové být nemohou. Nový koncept Alpine Performance, který využívá pneumatika Nokian Snowproof Pposkytuje výjimečnou kombinaci spolehlivé zimní přilnavosti s předvídatelnými a vyváženými jízdními reakcemi. Koncept spočívá v optimalizovaném dezénu se speciálně propracovaným, hustým lamelováním a v nové směsi pryže Alpine Performance 

Největší změna v porovnání s předchozím modelem Nokian WR A4 je patrná v dezénu. Změna asymetrického dezénu v směrový a symetrický dezén zaručuje předvídatelné a kontrolovatelné chování ve všech podmínkách a zvyšuje celkovou bezpečnost pneumatiky.

Nový dezén se speciálně upravenými bočními a podélnými drážkami umožňuje zvětšit na maximum kontaktní plochu mezi pneumatikou a vozovkou a zvýšit tak bezpečnost a přesnost reakcí na pokyny řízení. Optimalizovaná kontaktní plocha zaručuje rovnoměrné opotřebení a podpora dezénových bloků zajišťuje logickou ovladatelnost. Pneumatika nabízí jízdní stabilitu a rychlé a přesné jízdní reakce i při vysokých rychlostech a v náročných zimních podmínkách.  

„Změna jízdních pruhů na dálnicích pokrytých sněhovou břečkou nebo příjezd do zledovatělé křižovatky mohou pro řidiče představovat skutečnou výzvu. V souladu s naší filozofií vývoje produktů zvyšuje nová pneumatika Nokian Snowproof na maximum bezpečnost ve všech jízdních podmínkách a zůstává kontrolovatelná a spolehlivá i na hranicích přilnavosti. Náš nový koncept Alpine Performance je speciálně vyvinutý tak, aby zaručil vyvážené jízdní reakce na suchých dálnicích, rozbředlých městských silnicích i zasněžených horských cestách. Zajišťuje maximální přilnavost a kontrolu nad řízením při dynamické jízdě a v proměnlivých zimních podmínkách,“ vysvětluje M. Rantonen. 

Bezpečnost na rozbředlém sněhu 

Nokian Snowproof P zvládá všechny zimní podmínky a poskytuje spolehlivé výkony na mokrých silnicích a vozovkách pokrytých čerstvým či rozbředlým sněhem. Jednou z nejnáročnějších situací pro ovladatelnost je sněhová břečka, zejména pokud se nachází mezi jízdními pruhy na dálnici. Nový dezén, vyvinutý pro ochranu před aquaplaningem na rozbředlém sněhu, má hustou síť lamel propojené drážky, které efektivně odvádějí vodu a rozbředlý sníh z místa kontaktní plochy mezi pneumatikou a silnicí. Odvod vody urychlují také leštěné drážky, které tak zvyšují bezpečnost a pomáhají řidičům za deště, ale zároveň dodávají pneumatice uhlazený, stylový vzhled. 

Nová směs pryže Alpine Performance je vyvinutá tak, aby zvládala širokou škálu teplot a zdokonalila tak vlastnosti na mokrém povrchu. Nokian Snowproof P zvládá náročné a chladné zimní dny, ale je spolehlivá také v mírnějším počasí. Tato speciálně vytvořená nová směs pryže zvyšuje přilnavost na mokru, aniž by omezovala vlastnosti pneumatiky v zimních podmínkách. Díky lehce se valícímu běhounu a moderní směsi pryže má sportovní pneumatika Nokian Snowproof P nízký valivý odpor a výjimečnou odolnost vůči opotřebení v různých podmínkách.  

Mnohastěnné sněhové drápy mezi dezénovými bloky a v oblasti ramenou zajišťují vyváženou přilnavost na ledu a sněhu, zejména při brzdění a akceleraci. Podpory brzdění a akcelerace na blocích pryže pomáhají zlepšit podélnou přilnavost. 

Všestranné testování pro extrémní bezpečnost 

Zdokonalená přilnavost pneumatiky Nokian Snowproof P na sněhu a sněhové břečce je výsledkem více než čtyřletého vývoje. Výzkumy ukazují, že rozbředlý sníh představuje jeden z nejobávanějších a nejnebezpečnějších prvků zimy. Kombinace tajícího sněhu, vodního filmu na povrchu vozovky a potenciálního ledu je nebezpečná i pro zkušené řidiče. Jedinečná metoda testování aquaplaningu na rozbředlém sněhu, která je k dispozici na testovací trati ve městě Nokia, nám umožnila dlouhodobý vývoj vlastností pro jízdu na sněhové břečce. 

Dezén, stavba pneumatiky a směs pryže jsou výsledkem nejmodernějších finských odborných znalostí a vyžadují tisíce hodin počítačového modelování, laboratorních srovnávání a autentického testování v různorodých podmínkách. Vývoj zahrnoval testování v laponských arktických podmínkách ve vlastním testovacím centru společnosti Nokian Tyres, které se nachází v Ivalu a je přezdíváno Bílé peklo. Kromě království ledu a sněhu byly vlastnosti nové pneumatiky na mokrém a suchém povrchu vylaďovány na několika středoevropských testovacích tratích v Německu, Rakousku a ve Španělsku. 

Společnost Nokian Tyres měla také potěšení pokračovat ve spolupráci s mistrem světa ve Formuli 1 Mikou Häkkinenem 

„Jeho odborné znalosti ohledně pneumatik byly poprvé využity u osobní pneumatiky Nokian Powerproof a spolupráce s našimi testujícími týmy pokračovala také při vývoji pneumatiky Nokian Powerproof SUV a naší zimní pneumatiky Nokian Snowproof P,“ vysvětluje Marko Rantonen. 

Häkkinen považuje pneumatiku Nokian Snowproof P za ideální kombinaci prvotřídních výkonů s příjemným pocitem z jízdy. Zejména si cení bezpečnosti a snadné ovladatelnosti při každodenní jízdě.

„Pneumatika pracuje spolehlivě jak při vysokých, tak při nízkých rychlostech na kluzkých vozovkách. Můžete si vychutnat přesné jízdní reakce a snadnou ovladatelnost i v extrémních situacích. Ať už čelíte jakýmkoliv zimním podmínkám, Nokian Snowproof P vám dává výjimečnou jistotu při řízení a zajišťuje tak bezpečnou a plynulou jízdu,“ říká M. Häkkinen. 

Nokian Snowproof P – Bezstarostná jízda na zimních silnicích  

  • Stabilní výkony s prémiovou zimní přilnavostí 
  • Spolehlivá a přesná ovladatelnost při vysokých rychlostech 
  • Nízký valivý odpor šetří palivo a snižuje dopad na životní prostředí 

Hlavní inovace 
 
Koncept Alpine PerformanceVynikající přilnavost v zimních podmínkách a spolehlivá ovladatelnost. Optimalizovaný dezén umožňuje zvětšit na maximum kontaktní plochu mezi pneumatikou a vozovkou a zvýšit tak přilnavost a ovladatelnost v zimních podmínkách a zpřesnit jízdní reakce. Propracované lamelování zajišťuje boční a podélnou přilnavost a tím i bezpečnou jízdu pod kontrolou. Směs pryže Alpine Performance zvládá chladné zimní dny, ale poskytuje vynikající výkony také v mírnějším počasí, tedy v široké škále teplot. Nová směs pryže zvyšuje přilnavost na mokru, aniž by omezovala vlastnosti pneumatiky v zimních podmínkách. Nízký valivý odpor snižuje spotřebu paliva a chrání životní prostředí. 

Sněhové drápyvyvážená přilnavost na sněhu a leduSněhové drápy efektivně přilnou k měkkému sněhu a zaručují tak prvotřídní přilnavost při brzdění a akceleraci. 
 
Podpory brzdění a akceleracespeciálně vyvinuté pro větší přilnavost na sněhu. Ostrý, pilovitý tvar podpor zvyšuje podélnou přilnavost, která je nezbytná při brzdění a akceleraci. 

Propracované drážky pro odolnost vůči aquaplaningu na vodě a rozbředlém sněhu. Speciálně uzpůsobené drážky urychlují odvod sněhové břečky a vody tím, že vodu účinně ukládají a následně ji rychle odvádějí pryč z místa kontaktu pneumatiky s vozovkou. Odvod vody urychlují rovněž leštěné drážky, které tak zvyšují bezpečnost a pomáhají řidičům za deště.  

Podpora dezénových bloků zaručuje stabilní a logickou ovladatelnost. Pneumatika zůstává stabilní a snadno ovladatelná jak ve vysokých rychlostech, tak v náročných zimních podmínkách. 

Stáhnout fotografie produktu a videa 

* Průzkum zimních pneumatik 2019. Údaje založené na on-line panelovém průzkumu, který uskutečnila společnost Nokian Tyres ve spolupráci se společností pro průzkum trhu YouGov v době od prosince 2018 do ledna 2019. Průzkum proběhl v pěti zemích (Německo, Francie, Itálie, Polsko a Česká republika) na vzorku 500–2000 respondentů v každé zemi. 

Více informací 

Jaroslav Nálevka, PR Manager McCann Prague, 00420 725 865 874,  
[email protected] 

Zuzana Seidl, PR Manager Nokian Tyres CE, 00420 603 578 866,  
[email protected]