Skandinávské know-how a kreativita vytvářejí rekordy

Skandinávské know-how a kreativita vytvářejí rekordy

Před několika lety se Jussi potýkal s mnoha zdravotními problémy, ale jeho život se změnil, protože začal cvičit a našel odvahu překonávat sám sebe a zkoušet nové věci. Jussi je držitelem Guinnessova rekordu z roku 2016, kdy uběhl maraton se zátěží na zádech o hmotnosti 60 liber (27,2 kg) rychleji než kdokoli jiný na celém světě.

Jussiho trápily bolesti zad a myšlenka pokusit se o světový rekord v tlačení vozidla se zrodila v roce 2019, kdy absolvoval rehabilitační cvičení. Jussi několikrát týdně trénoval pod dohledem osobního trenéra Mattiho Ovasky a cvičil také bez jeho asistence. Jussi se rovněž zúčastnil triatlonu Nokian Tyres IRONMAN 70.3, který se odehrál ve finském Lahti v červnu 2019; závod sestával z 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů na kole a půlmaratonu. Běžeckou část Jussi zvládl s pneumatikou na zádech.

"Tělo i mysl musí být v rovnováze, aby bylo možné naše skandinávské know-how a kreativitu přetvořit v celosvětově nejbezpečnější a nejekologičtější pneumatiky."
Matti Morri, vedoucí centra péče o zákazníky ze společnosti Nokian Tyres

Pro trénink tlačení vozidla využíval Jussi testovací trať společnosti Nokian Tyres, která se nachází ve finském městě Nokia. Zde také vytvořil světový rekord.

„Mým cílem v rámci celého projektu bylo zdraví těla i mysli. Abych vytvořil rekord, musela být moje záda, podpůrné svaly a celkově celé tělo v dobré kondici. Snaha o dosažení rekordu mě přivedla k mému skutečnému cíli: k dobrému pocitu,“ říká Jussi.

„Celková pohoda je pro nás také velice důležitá. Tělo i mysl musí být v rovnováze, aby bylo možné naše skandinávské know-how a kreativitu přetvořit v celosvětově nejbezpečnější a nejekologičtější pneumatiky. To pro nás všechny představuje požadovanou bezstarostnost,“ říká vedoucí centra péče o zákazníky Matti Morri ze společnosti Nokian Tyres.

Zhlédnout video o triatlonu Ironman 70.3