Mistr světa ve Formuli 1 Mika Häkkinen

Mistr světa ve Formuli 1 Mika Häkkinen

Nokian Powerproof SUV – přesná ovladatelnost, maximální požitek z jízdy

Motor tiše přede poté, co dvojnásobný mistr světa ve Formuli 1 ukončil řízený smyk s novými letními pneumatiky Nokian Powerproof SUV. M. Häkkinen na mokrém okruhu testuje přilnavost na mokru těchto nových SUV pneumatik vyvinutých pro středoevropský trh.

Zhlédnout video

„Stejně jako její menší bratr i pneumatika Nokian Powerproof SUV je velice přesná a předvídatelná i při vysokých rychlostech,“ srovnává Mika Häkkinen novou pneumatiku s verzí Nokian Powerproof, která dosáhla vynikajících výsledků v testech časopisů.

Týmová práce a zaměření se na detaily

Nokian Tyres spolupracuje s Mikou Häkkinenem již několik let. Tento mistr vysokých rychlostí se podílel na testování prémiových produktů určených pro vysokorychlostní jízdu tohoto celosvětově nejseverněji umístěného výrobce pneumatik; testování probíhalo jak na vysokorychlostní okruhu v Papenburgu, tak na vlastní testovací trati v sídle této této finské společnosti, ve městě Nokia.

„Během své kariéry ve Formule 1 jsem spolupracoval s několika výrobci pneumatik. Síla společnosti Nokian Tyres spočívá v hladké týmové spolupráci a přísném zaměření se na detaily. Tento přístup se promítá do vysoké kvality produktů. Být Finem znamená především mít odhodlání a odvahu - ono finské "sisu", tedy odhodlání nikdy to nevzdat. Abyste zůstali na vrcholu a byli vítězi, musíte se neustále učit a vyvíjet nové věci. To platí pro mě i pro Nokian Tyres. Je radost pracovat s takovou přední skandinávskou značkou,“ říká M. Häkkinen.

Nokian Powerproof SUV – přesná ovladatelnost, maximální požitek z jízdy
"Funguje při vysokých i nízkých rychlostech, na mokrém i suchém povrchu. Dává vám jistotu při řízení a tím i zvyšuje vaši bezpečnost."
Mika Häkkinen, Dvojnásobný mistr světa ve Formuli 1

Připravená na dobrodružství

Nová Nokian Powerproof SUV je UHP letní pneumatika vyvinutá pro středoevropské dálnice. Při jejím vývoji byla výchozí prioritou funkčnost v jakémkoliv počasí a ve všech jízdních podmínkách, a to i při vysokých rychlostech. Aramidem zesílené bočnice, jedinečná inovace společnosti Nokian Tyres, zaručují bezstarostnou jízdu a výjimečnou ochranu před průpichy a poškozením o výmoly.

Štěrk křupe pod koly vozu a z asfaltu sálá teplo horkého léta, jak masivní SUV stoupá po úzkých serpentinách a nechává za sebou rušné a hlučné Monte Carlo, tyrkysové Středozemní moře a dlážděné ulice vesnice La Turbien.

„U svých SUV pneumatik oceňuji stabilitu, spolehlivost a snadnou ovladatelnost. Pneumatika Nokian Powerproof SUV představuje obdivuhodnou kombinaci prvotřídních výkonů, extrémní odolnosti a maximálního požitku z jízdy. Funguje při vysokých i nízkých rychlostech, na mokrém i suchém povrchu. Dává vám jistotu při řízení a tím i zvyšuje vaši bezpečnost,“ shrnuje M. Häkkinen.

Na horské cestě Mont-Angelin je snadné najít místo, kde zaparkujete. Stačí si jen nasadit helmu, sundat horské kolo z nosiče a jste připraveni na dobrodružství.

„Tady čerpám svou sílu. To je můj únik z každodenní reality. Příležitost jet kamkoliv, kam se chci dostat,“ usmívá se Häkkinen při pohledu na vrchol hory.