EVROPSKÉ KLASIFIKAČNÍ ŠTÍTKY VÁM POMÁHAJÍ VYBRAT SI BEZPEČNÉ PNEUMATIKY NA ZIMU

EVROPSKÉ KLASIFIKAČNÍ ŠTÍTKY VÁM POMÁHAJÍ VYBRAT SI BEZPEČNÉ PNEUMATIKY NA ZIMU

Objevte ty nejvhodnější pneumatiky pro vás

ZNAČENÍ PŘILNAVOSTI NA SNĚHU A LEDU PROKAZUJE BEZPEČNOST PNEUMATIKY V ZIMNÍCH PODMÍNKÁCH

Abyste si mohli snadno vybrat pneumatiku, která je bezpečná v zimních podmínkách, v nichž často řídíte, je na klasifikačním štítku u pneumatik schválených pro zimní užití kromě třídy přilnavosti na mokru, vnější hlučnosti a palivové účinnosti uvedeno značení přilnavosti na sněhu a ledu. Přilnavost na mokru a přilnavost na ledu jsou velice často vzájemně si odporující vlastnosti, takže informace na štítku pomohou řidičům zohlednit všechny faktory a vybrat si tak pneumatiky, které nejlépe vyhovují zimním podmínkám, v nichž se pohybují. Ve Skandinávii je po většinu zimních dnů potřeba přilnavost na ledu, kdežto ve střední Evropě je u zimních pneumatik velice důležitou vlastností také přilnavost na mokru.

Symbol přilnavosti na ledu označuje pneumatiky, které jsou určené pro náročné severské zimy. Značení přilnavosti na sněhu se udává na pneumatikách, které mají dostatečné výkony na sněhu během středoevropských zim.

Tyto symboly budou k vidění na štítcích nehrotovaných zimních pneumatik od 1. května 2021. Na hrotované pneumatiky se evropský klasifikační systém nevztahuje.