Rizika provozu

Provádět dopravu znamená přemisťovat lidi, zboží a znalosti z jednoho místa na druhé. Je to společné hrací pole pod širým nebem. Puzzle, jehož tvar se nepřetržitě mění. Místo, kde nikdy nejste sami.
 
Doprava a rozdílné dopravní sítě spojují lidi na celém světě. Pokud jste na cestách, je úspěch Vaší cesty závislý na mnoha faktorech: na vozidle, na pneumatikách, na řidičských dovednostech, na tom jak pospícháte, na ostatních účastnících silničního provozu, a na proměnlivých povětrnostních podmínkách.
 
V dopravě se projevují veškeré nástrahy proměn počasí. Překrásné tiché mrazivé počasí se může v dalším okamžiku proměnit ve sněhovou vánici. Nebo se vodnatá břečka na vozovce náhle změní v náledí. Povrch vozovek v zimě může být zasněžený, pokrytý břečkou, mokrý nebo zledovatělý. V létě komplikují jízdu překvapivé dešťové přeháňky, při kterých může dojít k takřka kompletní ztrátě dotyku pneumatiky s povrchem vozovky.
 
Pneumatiky představují významný rizikový faktor pro jízdní vlastnosti. Proto má velký význam to, jaké pneumatiky používáte.