Zimní pneumatiky bez hrotů

Zimní pneumatiky bez hrotů nebo zimní pneumatiky nevybavené hroty umožňují větší svobodu rozhodnutí o výměně pneumatik, a to na podzim a na jaře. Jednou z vlastností zimních pneumatik bez hrotů je nižší hluk pneumatiky, protože se odvalují hladce a tiše. Navzdory tomu nelze říct, že se zimní pneumatiky bez hrotů doporučují pro celoroční použití, protože tyto pneumatiky jsou především zimními pneumatikami s vlastnostmi vhodnými pro zimní podmínky. V teplejších podmínkách se pneumatiky bez hrotů opotřebují rychleji, gumová směs oslabí svou výkonnost a znehodnotí se.

Když se však používají správně, mohou zimní pneumatiky bez hrotů aktuálně zvýšit bezpečnost během těch období v roce, kdy se podmínky velmi rychle mění, zejména co se týče teplotních změn. S ohledem na tuto skutečnost je vhodné nasadit zimní pneumatiky bez hrotů s dostatečným předstihem před obdobím výskytu kluzké vozovky a používat je až do úplného skončení zimy. Výkonnost zimních pneumatik bez hrotů je založena na principu lamel nasměrovaných pod krokově se měnícími úhly, které se otevírají při zrychlování nebo brzdění. V mnoha evropských zemích představují zimní pneumatiky bez hrotů pouze alternativu zimních pneumatik, protože použití pneumatik s hroty není dovoleno.

Když se rozhodujete, zda se zimní pneumatiky bez hrotů mohou hodit pro vaše potřeby, můžete si přečíst podrobnější informace o rozdílech mezi zimními pneumatikami bez hrotů a s hroty zde.