St října 21 12:59 2015 v kategorii Zprávy o produktech

Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof je vítězem testu pneumatik časopisu „Auto Express“

Nová pneumatika Nokian Weatherproof je vítězem testu celoročních pneumatik britského motoristického časopisu „Auto Express“, sesterského časopisu německého časopisu „Auto Bild“. Svými „pozoruhodnými schopnostmi na sněhu a na velmi mokré vozovce“ dosáhla tato nová celoroční pneumatika společnosti Nokian Tyres vítězství s hodnocením „Nejlepší nákup časopisu Auto Express 2015“. Jedinečná celoroční pneumatika Nokian Weatherproof světového severského výrobce pneumatik kombinuje spolehlivou zimní bezpečnost zimních pneumatik Nokian s precizní jízdní stabilitou a přesným ovládáním letních pneumatik Nokian.

Nokian Weatherproof

Toto vítězství podtrhují dle časopisu „Auto Express“ mimořádné vlastnosti pneumatiky Nokian Weatherproof na sněhu a na velmi mokré vozovce. Nová vysoce výkonná pneumatika dosahuje jako držitel prvního místa nejlepšího hodnocení v disciplínách „Brzdné vlastnosti na sněhu“, „Přilnavost na sněhu“, „Kruhová jízda na sněhu / Boční vedení“, „Akvaplaning podélně“ a „Kruhová jízda na mokré vozovce / Boční vedení“.

Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof dosáhla v kategoriích brzdění, trakce a ovládání na sněhu trojnásobného vítězství s hodnocením 100 % a porazila tak dokonce i srovnatelné zimní pneumatiky. Vítězná pneumatika si při testu na sněhu udržela dobrý záběr, vedla vůz spolehlivě zatáčkami a umožnila řidiči dřívější zrychlení, aniž by došlo k vybočení z dráhy. Také při akvaplaningu na značně mokré vozovce si udržela vedoucí roli, a to zejména v zatáčkách.

Auto Express, jeden z největších britských motoristických časopisů, testoval 6 evropských prvotřídních pneumatik velikosti 205/55 R 16 na voze VW Golf, mezi nimi novinky jako např. Goodyear Vector 4Seasons Gen-2, Pirelli Cinturato AllSeason a Vredestein Quatrac 5. Dodatečně Auto Express srovnával tyto celoroční pneumatiky se zimní pneumatikou ContiWinterContact TS850 a letní pneumatikou Dunlop Sport BluResponse. Jako vítěz testů dosáhla pneumatika Nokian Weatherproof ve většině disciplín lepších výsledků než referenční zimní a letní pneumatika.

Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof – bezpečný jízdní komfort po celý rok – 2 v 1

Nová série vysoce výkonných celoročních pneumatik Nokian Weatherproof ukončuje ruletu výměny pneumatik, která motoristy každé léto a zimu znervózňuje. Celoroční pneumatiky Nokian Weatherproof jsou opravdové zimní i letní pneumatiky zároveň – 2 v 1. Tento multitalent, zimní + letní pneumatika Nokian Weatherproof, je koncipován pro řidiče, kteří chtějí jezdit bezpečně na sněhu a sněhové břečce, ale i efektivně a bez námahy v létě. Zatímco jsou obvyklé celoroční pneumatiky vlastně letní pneumatiky s některými vlastnostmi pro jízdu v zimě, je Nokian Weatherproof jak pravá zimní pneumatika pro Českou republiku, tak i špičková letní pneumatika zároveň.

Finské celoroční pneumatiky zaručují dlouhodobý výkon pro moderní osobní automobily, SUV a skříňové a dodávkové automobily. Všechny velikosti těchto celoročních pneumatik jsou oficiálně schváleny jako zimní pneumatiky a jsou označeny symbolem sněhové vločky (3PMSF).

Série nových celoročních pneumatik Nokian Weatherproof 2 v 1 nabízí na trhu pro segment celoročních pneumatik jeden z největších produktových programů a obsahuje velikosti od 13" do 18" v rychlostních třídách T (190 km/h), H (210 km/h) až V (240 km/h). Mnoho velikostí je označeno XL a jsou tak konstruovány pro maximální možnou nosnost. Pro transportní automobily, dodávky a skříňové automobily byla vyvinuta nová pneumatika Nokian Weatherproof C v paletě velikostí od 14" do 16" v rychlostních třídách R (170 km/h) až T (190 km/h). Jsou nabízeny různé profily běhounu, jak pro větší vozidla, tak i pro menší zatížení.

Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof – pro všechna čtyři roční období

  • S převahou na sněhu, excelentní záběr dokonce i na mokré vozovce
  • Trvale vysoký výkon po celý rok
  • Extrémně stabilní a komfortní jízdní vlastnosti

Nová pneumatika Nokian Weatherproof:
https://www.nokiantyres.cz/celorocni-pneumatiky/nokian-weatherproof/

Fotografií:
www.nokiantyres.com/NokianWeatherproof

Video:
https://youtu.be/75e5hcpLeGE

Videa:

Nokian Tyres: The first winter tyre in top AA category of EU tyre label
https://youtu.be/LtTGEK64nZE

Nová pneumatika WR D4
https://youtu.be/9_aEAKuWohY

Nokian Tyres - The world's first winter tyre with an A energy rating
http://youtu.be/Wo4omb0Eil4

Nokian WR - Test winning winter tyres for Central Europe
https://youtu.be/h5R-BFewOtg?list=PLpIeqaqxjQ7vh_PX5dGE54RDJ1jrH0oKj

Nokian Tyres' winter tyre testing
https://youtu.be/UEGUTw7KHxE?list=PL25F9FACDA4308546

Další informace:

Nokian Tyres jako první na světě představuje zimní pneumatiku, která je díky své přilnavosti za mokra a palivové účinnosti ve třídě A
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/nokian-tyres-jako-prvni-na-svete-predstavuje-zimni-pneumatiku-ktera-je-diky-sve-prilnavosti-za-mokra/

Nová zimní pneumatika Nokian WR D4 ovládá měnící se středoevropské zimní počasí
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/nova-zimni-pneumatika-nokian-wr-d4-ovlada-menici-se-stredoevropske-zimni-pocasi/

První zimní pneumatiky světa s energetickou třídou A od Nokian Tyres
https://www.nokiantyres.cz/firma/tiskove-zpravy/prvni-zimni-pneumatiky-sveta-s-energetickou-tridou-a-od-nokian-tyres/

 

Další informace:

www.twitter.com/NokianTyresCom 
www.youtube.com/NokianTyresCom 
www.facebook.com/nokiantyres 
www.linkedin.com/company/nokian-tyres-plc

Blog pro řidiče:
http://community.nokiantires.com/

Blog odborníků na pneumatiky Nokian Tyres:
http://nordictyreblog.com/

Nokian Tyres Česká Republika
Nokian Tyres s.r.o
Obchodní ředitel pro Českou republiku Milan Hybš, Tel. +420 241 932 668 E-Mail milan.hybs(at)nokiantyres.com

Nokian Tyres Evropa
Nokian Tyres s.r.o
V Parku 2336/22
148 00 Praha 4
Czech Republic

Managing Director Central Europe Hannu Liitsola, Tel. +420 605 236 440 E-Mail hannu.liitsola(at)nokiantyres.com

Technical Customer Service Manager CE Sven Dittmann Dipl. Ing., Tel. +49 8143 / 444 850 E-Mail sven.dittmann(at)nokiantyres.com

Marketing Manager pro střední Evropu Lukáš Líbal, Tel. +420 222 507 759 E-Mail lukas.libal(at)nokiantyres.com

Nokian Tyres Finsko Sídlo Firmy
Nokian Tyres plc
Pirkkalaistie 7
P.O.Box 20
37101 Nokia
Finlande

Product Development Manager Olli Seppälä, Tel. +358 10 401 7549 E-Mail olli.seppala(at)nokiantyres.com

Development Manager Juha Pirhonen, Tel. +358 10 401 7708 E-Mail juha.pirhonen(at)nokiantyres.com

Technical Customer Service Manager Matti Morri, Tel. +358 10 401 7621 E-Mail matti.morri(at)nokiantyres.com

Product Manager Central Europe Stéphane Clepkens, Tel. +358 50 462 7536 E-Mail stephane.clepkens(at)nokiantyres.com


Attachments

Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof je vítězem testu pneumatik časopisu „Auto Express“ (.pdf) Celoroční pneumatika Nokian Weatherproof je vítězem testu pneumatik časopisu „Auto Express“ (.docx)