FacebookInstagramLinkedInmenu-iconPinicon-playscroll-downsearchTwitterShapeYouTube
Menu

SPORTOVNÍ A MODERNÍ NOKIAN SNOWPROOF P

Jsme vynálezci zimní pneumatiky a naším posláním je zajistit vám bezpečnou a vyváženou jízdu každý zimní den.

Naše odborné znalosti z arktického prostředí se promítají do vaší jízdy na alpských silnicích.

Zhlédnout video

BEZSTAROSTNÁ JÍZDA NA ZIMNÍCH SILNICÍCH

Přestože počasí může být nepředvídatelné, vaše pneumatiky takové být nemohou. Ať už je obloha jasná, nebo z ní padá sníh, vy se na své pneumatiky potřebujete vždy spolehnout.

Nokian Snowproof P zaručuje bezpečnost a efektivní výkony v okamžicích, kdy to nejvíce potřebujete – přesné reakce a komfort na suchých dálnicích, bezpečnost a vyvážené výkony na rozbředlých městských silnicích a větší zimní přilnavost na zasněžených horských cestách.

ALPINE PERFORMANCE – PŘESNÉ JÍZDNÍ REAKCE A VYNIKAJÍCÍ PŘILNAVOST V ZIMNÍCH PODMÍNKÁCH

Změna jízdních pruhů na dálnicích pokrytých sněhovou břečkou nebo příjezd do zledovatělé křižovatky mohou pro řidiče představovat skutečnou výzvu. Abychom se s ní vypořádali, optimalizovali jsme dezén a zvětšili kontaktní plochu mezi pneumatikou a vozovkou. Tím se zvýšila přilnavost a ovladatelnost a zpřesnily se jízdní reakce. Uzpůsobili jsme rovněž lamelování tak, aby se zefektivnila přilnavost při brzdění a akceleraci.

Společně s novou směsí pryže tento koncept nazýváme Alpine Performance – kontrola nad vozidlem a spolehlivost i na hranicích přilnavosti.

BEZPEČNOST NA ROZBŘEDLÉM SNĚHU

Jednou z nejnáročnějších jízdních situací, se ketrou se můžete na silnici setkat, je sněhová břečka, zejména pokud se nachází mezi jízdními pruhy na dálnici. Nová směs pryže Alpine Performance je vyvinutá tak, aby zvládala širokou škálu teplot a zdokonalila tak vlastnosti na mokrém povrchu. Nokian Snowproof P zvládá náročné a chladné zimní dny, ale je spolehlivá také v mírnějším počasí. Tato speciálně vytvořená nová směs pryže zvyšuje přilnavost na mokru, aniž by omezovala vlastnosti pneumatiky v zimních podmínkách.

JEDINEČNÉ SNOW-HOW SE ZNALOSTMI Z FORMULE 1

Nová pneumatika Nokian Snowproof P byla vyvinuta pro vysokorychlostní jízdu ve středoevropských zimních podmínkách. Proto přirozenou volbou pro jejich testování nebyl nikdo jiný než finský mistr světa ve Formuli 1 Mika Häkkinen. Narodil se a vyrůstal v těch nejnáročnějších zimních podmínkách a zároveň zná požadavky proměnlivého středoevropského počasí. A protože je profesionální řidič a má za sebou úspěšnou kariéru na okruzích F1, jsou jeho znalosti a zkušenosti ohledně pneumatik naprosto zřejmé.

VYCHUTNEJTE SI JÍZDU NA SNĚHU S MIKOU!

VAŠE ÚŽASNÁ CESTA

Pečujeme o vaši bezpečnost, stejně jako o ochranu životního prostředí. Poskytujeme bezstarostnou jízdu ve všech podmínkách a do každé pneumatiky, kterou vyrobíme, vkládáme naše skandinávské dědictví - odborné znalosti zimních podmínek a ekologické hodnoty tvoří jádro naší nové rodiny pneumatik Nokian Snowproof.

Zhlédnout video

Pro média

Vítejte v naší bance materiálů! Zde můžete nalézt tiskové zprávy, fotografie a videa k našemu novému produktu. Všechny materiály jsou určeny pro vaše volné užití pod podmínkou uvedení zdroje.

PRÉMIOVÉ ZIMNÍ PNEUMATIKY PRO STŘEDNÍ EVROPU

Pneumatika musí šetřit palivo, musí být vyrobena ekologicky šetrnou cestou, minimalizovat opotřebení vozovky a snižovat hlučnost – a taky dobře vypadat. Četné inovace a více než stovka patentů učinily zimní pneumatiky Nokian Tyres legendárními.

PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Jedním z našich důležitých cílů při vývoji produktů je snížit valivý odpor a zvýšit palivovou úsporu našich pneumatik. Pneumatiky tak mají menší dopad na životní prostředí, protože nižší valivý odpor se promítá do menší spotřeby paliva a menšího množství emisí CO2.