Test uskutečněný legendou F1

Test uskutečněný legendou F1

Mika Häkkinen potvrdil, že nová pneumatika Nokian Powerproof funguje bezpečně a spolehlivě v extrémních podmínkách

Nová letní pneumatika Nokian Powerproof je UHP produkt vyvinutý pro středoevropské dálnice. Výchozím bodem pro její design byla funkčnost za jakéhokoliv letního počasí a za všech okolností, i při vysokých rychlostech. Kromě odborníků společnosti Nokian Tyres a nejnovějších technologií se do vývojových prací zapojil také specialista na rychlost: pneumatika byla testována dvojnásobným mistrem světa ve Formuli 1 Mikou Häkkinenem.

Dobrá pneumatika musí pracovat rychle, spolehlivě a bezpečně. Toto pravidlo použil M. Häkkinen jako základ při testování:

„Kvalitní pneumatika zajišťuje dobré jízdní reakce. Funguje při vysokých i nízkých rychlostech, na mokrém i suchém povrchu. Dobrá pneumatika nabízí řidiči jistotu a tím i bezpečnost. “

Häkkinen testoval pneumatiku Nokian Powerproof na několika evropských testovacích tratích. Protože je Häkkinen profesionálem z hlediska vysoké rychlosti, byl schopen poskytnout zpětnou vazbu na fungování pneumatiky v extrémech a na hranicích přilnavosti.

"Dobrá pneumatika musí pracovat rychle, spolehlivě a bezpečně."
Mikou Häkkinenem, Dvojnásobný mistr F1

„Někdy se můžete setkat se situacemi, které vyžadují extrémní přilnavost a kontrolu, dokonce i mimo trať Grand Prix. Nokian Powerproof je fantastická pneumatika, která dělá přesně to, co jí řidič řekne,“ říká M. Häkkinen.

Vývojový tým Nokian Tyres spolupracoval s Häkkinenem již předtím. Výsledkem předchozí spolupráce byla letní pneumatika Nokian Hakka Black 2 vyvinutá pro vysokorychlostní jízdu na severských silnicích.

„Profesionálové v Nokian Tyres jsou neuvěřitelně oddaní své práci. Umí vzít obrovské množství technických detailů a vytvarovat je do vysoce kvalitní pneumatiky. Bylo mi potěšením sdílet s nimi moje zkušenosti,“ říká M. Häkkinen.