Testovací centrum ve Španělsku

Testovací centrum ve Španělsku

Legendy se nerodí, ale tvoří.

Naše testovací centrum, které se nachází ve sluncem rozpáleném španělském městě Santa Cruz de la Zarza, je vybaveno různými tratěmi na testování letních, celoročních a zimních pneumatik v náročných jízdních podmínkách. Pneumatiky, které snesou toto horké počasí, se stanou součástí naší cesty k bezpečnějšímu světu, která započala před více než 80 lety.

Vyspělé testování pro vaši bezpečnou jízdu

Náš příběh začal pneumatikami, které byly užívány po celý rok. Abychom čelili výzvám, které s sebou přináší drsné finské zimy, vyrobili jsme v roce 1934 jako první na celém světě zimní pneumatiku. Od té doby se naší hlavní prioritou stala bezpečnost. Chceme si být jistí, že se na naše pneumatiky můžete spolehnout v každém ročním období a že vás vždy bezpečně dovezou do vašeho cíle.

Naše moderní testovací centrum ve Španělsku umožňuje celoroční testování našich budoucích letních, celoročních a zimních pneumatik. V areálu o rozloze 300 hektarů se zaměřujeme na letní a celoroční pneumatiky a pneumatiky s vysokými rychlostními indexy. Testujeme zde ale také zimní pneumatiky, abychom zajistili jejich bezpečnost ve všech podmínkách.

Umístění

Umístění ve Španělsku umožňuje celoroční testování letních, celoročních a zimních pneumatik.

Tratě

Na ploše 300 hektarů se nachází několik tratí pro testování pneumatik na suchém i mokrém povrchu a vysokorychlostní ovál, který umožňuje testovat pneumatiky při rychlostech až 300 km/h.

Udržitelnost

V centru zkoumáme nové materiály na biologické bázi, abychom do budoucna zaručili ještě udržitelnější výrobu pneumatik.

Tratě

Součástí Hakka Ringu je 10 unikátních tratí, z nichž každá slouží jinému účelu. Největším skvostem je 7kilometrová vysokorychlostní oválná trať, která vede kolem celého areálu a nabízí jedinečné testovací podmínky. Zajímalo vás někdy, jak vypadá testování prémiových pneumatik na dokonalé trati? Zde máte jedinečnou příležitost to zjistit.

Vysokorychlostní oválná trať

Unikátní trať o délce 7 244 m navržena pro testování ve výjimečně vysokých rychlostech (přesahujících 300 km/h).

Trať na testy ovladatelnosti na suchu

Trať o délce 3 382 vytvořena pro testování přilnavosti na suchu.

Trať na testy opotřebení vozovky

Trať dlouhá 800 metrů pro měření opotřebení vozovky při užití hrotovaných zimních pneumatik.

Tratě na testování brzdných vlastností a odolnosti vůči aquaplaningu

Na 4 paralelních tratích s různým povrchem a délkou 489 m se střídají mokré a suché úseky. K nim se připojuje trať pro testování podélného aquaplaningu.

Trať na testy jízdního komfortu

Tato trať je 1 909 m dlouhou simulací běžné silnice s různými povrchy.

Trať na testování bočního aquaplaningu

Trať o délce 656,6 m pro testování odolnosti vůči aquaplaningu.

Kruhová trať na testování jízdy za mokra

Trať s celkovou délkou 204 m vybudovaná na testování pneumatik na mokrém povrchu.

Trať na testování ovladatelnosti na mokru

Trať o délce 1 434 m na testování přilnavosti na mokrém povrchu.

Trať na testy hlučnosti

Na této 324 m dlouhé trati se kontroluje hlučnost a kontakt kola s asfaltem.

Dílna a kanceláře

Napojení na místní komunikaci TO-2581.

Návštěvnické centrum

Místo, kde se slavnostně uvádějí na trh nové produkty a do budoucna se zde budou konat i školení. Na oslavu skandinávského dědictví se centrum pyšní i svou vlastní tradiční finskou saunou.

Prozkoumejte srdce Španělska

Domovem centra Hakka Ring je vesnička Santa Cruz de la Zarza, vzdálená jen hodinu jízdy od Madridu. Hlavní město Španělska je nádherné město plné života a fantastické atmosféry, které ve vás zanechá jen ty nejhezčí vzpomínky. Na jeho návštěvu si dopřejte dostatek času, vychutnejte si krásné ulice a náměstí v nezaměnitelném španělském stylu, světoznámá muzea, parky plné zeleně, skvělé restaurace k posezení u jídla a sklenky vína nebo bary a kluby překypující dobrou náladou. Madrid je město, které toho nabízí opravdu spoustu a kde se můžete těšit na některé z nejznámějších světových pamětihodností.

Odpovědnost na prvním místě

Na téměř 300 hektarech testuje Nokian Tyres své pneumatiky s cílem nabízet z hlediska komfortu, bezpečí a požitku z jízdy jen to nejlepší. Klíčová je pro nás také udržitelnost, v areálu se zkoumají nové materiály na biologické bázi, které podpoří ekologicky šetrnou výrobu pneumatik (Nokian Tyres se podílí na pěstování a studiu rostliny guayule, která představuje jeden z možných zdrojů vysoce kvalitního přírodního kaučuku). Centrum využívá mnoho ekologicky šetrných technologií, například více než 1 000 solárních panelů, recyklaci vody, bílé střechy i stínění zaparkovaných vozidel.

Domov rychlé jízdy

Španělské testovací centrum je ideálním místem pro testování pneumatik v náročných podmínkách.

Princip veškerého našeho testování pneumatik spočívá v simulaci situací, se kterými se pneumatiky setkávají na silnici. Víceúčelové tratě a moderní vybavení španělského testovacího centra nám umožňují testovat pneumatiky na mokrém i suchém povrchu, aby pneumatiky nepřekvapil prudký déšť ani rozpálená silnice. Skutečným klenotem tohoto centra je 7kilometrová vysokorychlostní oválná trať, která umožňuje testovat pneumatiky při rychlostech až 300 km/h a vyšších.  

Testujeme, abyste se za volantem vždy cítili bezpečně.

Testování budoucích pneumatik

Důkladné testování zajišťuje, že naše pneumatiky zajišťují maximální možnou bezpečnost a komfort.

Žádná pneumatika Nokian Tyres není uvedena do provozu bez důkladného testování, protože víme, že žádný počet počítačových simulací nemůže plně nahradit reálné jízdní podmínky. Máme tak jistotu, že jsme se připravili na každou situaci a na každý scénář na silnici. Vy se tak o tyto prvky již nemusíte starat a můžete si plně vychutnat svou jízdu.

Testovací centrum ve Španělsku, dokončené v roce 2021, je naším třetím testovacím zařízením. Doplňuje tak naše testovací centrum o rozloze 700 hektarů ve městě Ivalo, ve finském Laponsku, a centrum v blízkosti našeho sídla ve finském městě Nokia. Všechna naše testovací centra představují investici do inovativnosti, která je jednou z našich klíčových hodnot pro vytvoření bezpečnějšího světa.

Nokian Tyres testuje pro bezpečnost vás i naší planety.

Připojte se k nám na cestě k bezpečnějšímu světu.

Pro média

Pro média

Vítejte v naší bance materiálů! Zde můžete nalézt tiskové zprávy, fotografie a videa k našemu novému produktu. Všechny materiály jsou určeny pro vaše volné užití pod podmínkou uvedení zdroje.

Pro vaši jízdu

Pro vaši jízdu

Naše komplexní řada důkladně testovaných prémiových pneumatik je na dosah ruky. Neváhejte a najděte si svou pneumatiku vhodnou právě pro vás!

Pro životní prostředí

Pro životní prostředí

Udržitelnost je nezbytnou součástí naší činnosti. Nestačí nám jen inovovat pro větší bezpečnost na silnici. Chceme také, aby naše pneumatiky a továrny byly ohleduplné ke světu, ve kterém žijeme. Proto je také testovací centrum ve Španělsku domovem mnoha našich inovací týkajících se udržitelnosti.