JEDINEČNÉ SNOW-HOW SE ZNALOSTMI Z FORMULE 1

JEDINEČNÉ SNOW-HOW SE ZNALOSTMI Z FORMULE 1

Pneumatika Nokian Snowproof P je výsledkem našeho mnohaletého „snow-how“ a jedinečných odborných znalostí z Formule 1

Vozidlo hladce zpomaluje na sněhu, s přesností projíždí zatáčky, snadno mění směr a bez sebemenších problémů zrychluje, i když se pohybuje po náročném, kluzkém povrchu. Jakmile se ladně zastaví, vystoupí z něj známá postava a souhlasně přikývne. Nacházíme se v laponském Ivalu, v testovacím centru zimních pneumatik Nokian Tyres nazývaném "White Hell". Muž s jedinečnými řidičskými schopnostmi není nikdo jiný než dvojnásobný mistr světa ve Formuli 1, legendární Mika Häkkinen. Je zde, aby otestoval zimní pneumatiky Nokian Snowproof P.

Zhlédnout video

Mika Häkkinen poskytoval své odborné znalosti testovacímu a vývojovému týmu Nokian Tyres již dříve, ale toto je poprvé, kdy spolupracoval na pneumatice určené do zimních podmínek. Pneumatiky Nokian Snowproof P byly vyvinuty pro vysokorychlostní jízdu ve středoevropských zimách, proto je M. Häkkinen ideální osobou pro jejich testování: narodil se a vyrůstal ve Finsku, takže je odchovaný těmi nejnáročnějšími zimními podmínkami. Zároveň ale po letech pobývání po celé Evropě zná požadavky proměnlivého středoevropského počasí. A protože je profesionální řidič a má za sebou úspěšnou kariéru na okruzích F1, jsou jeho znalosti a zkušenosti ohledně pneumatik naprosto zřejmé.

„Nokian Snowproof P je fantastická pneumatika. Reaguje plynule a předvídatelně jak při brzdění, tak při prudké akceleraci,“ říká M. Häkkinen

 

Pneumatika Nokian Snowproof P je výsledkem našeho mnohaletého „snow-how“ a jedinečných odborných znalostí z Formule 1
"Nokian Snowproof P je fantastická pneumatika. Reaguje plynule a předvídatelně jak při brzdění, tak při prudké akceleraci."
Mika Häkkinen, Dvojnásobný mistr F1

Nová Nokian Snowproof P je sportovní pneumatika, vyvinutá tak, aby řidičům osobních vozidel zaručovala bezstarostnou jízdu. Nabízí kombinaci vysokovýkonné ovladatelnosti a spolehlivé zimní přilnavosti – přesně to, co potřebujete při náhlých změnách jízdního pruhu nebo při jízdě po rozbředlém sněhu na vedlejších silnicích. M. Häkkinen vyzdvihuje její vyvážené vlastnosti:

„Pneumatika Nokian Snowproof P vám dává jistotu při řízení. Jízda je plynulá a rychlá i v těchto podmínkách,“ říká a ukazuje na zimní říši kolem sebe.